Technika vzdorovala až do konce, nakonec však odjíždí bez bodu

18.2.2017, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

H O D O N Í N - Brněnská Technika zamířila v rámci 43. kola do nedalekého Hodonína. Páté derby v letošní sezóně měla rozehrané dobře, ale kvůli několika sporným vyloučením ve druhé třetině o svůj náskok přišla a nakonec podlehla Hodonínu 5:3.

43.kolo, sobota 18.2.2017, 17:00
SHK Hodonín - HC Technika Brno  5:3  (2:2, 2:1, 1:0)
Kotvan - Haloda M., Miklík, Kužílek, Polesný, Potekhin, Pokorný (C), Loginovsky - Jurča, Vaněk (A), Vrána - Kadlec, Charvát, Matula - Hajný, Kuba (A), Hložánek - Černohous.
Slavíček - Vokurka, Štancl, Sedláček, Vlček, Šimák - Odehnal (A), Brzobohatý, Benýšek (A) - Biolek, Florek, Stehlík (C) - Čtvrtníček, Bustin, Medek - Matov, Látal, Švaňhal – Augustin.
Branky a nahrávky: 9. Hajný (Hložánek, Potechin), 13. Kadlec (Kužílek), 31. Vaněk (Potechin), 35. Jurča (Haloda M.), 60. Jurča (Vrána) – 10. Benýšek (Medek, Čtvrtníček), 17. Medek (Benýšek), 22. Medek (Benýšek, Čtvrtníček). Rozhodčí: Obadal – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:7 + Hajný (HOD) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1025. Střely na branku: 47:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3.

Komentář k utkání

První perioda začala lépe pro Techniku. Sovy hned po úvodním vhazování byly aktivnější. První šanci měli Ondřej Stehlík a Peter Bustin. Prvně jmenovaný střílel a druhý dorážel, jenže ani jeden z těchto pokusů neskončil za Kotvanem. V sedmé minutě přišlo první vyloučení, a to na straně Techniky. Domácí měli pár dobrých pokusů ke skórování, ale Slavíček zůstal nepřekonán. Technika oslabení ubránila, ale domácí těžili z předešlého tlaku a v deváté minutě se prosadil Jakub Hajný, který dorazil nahozený touš.

Hostující Technika, ale dokázala na první gól domácích rychle odpovědět. Na konci desáté minuty se prosadil Karel Benýšek, který se dostal s pukem před bránu, ošálil Kotvana bekhendovým blafákem a zakončil do odkryté klece. Drtiče inkasovaný gól nakopl a zavřeli Brno ve vlastní třetině. Ve třinácté minutě tohoto tlaku domácí Drtiči využili. Celá akce začala u Jakuba Kužíka, ten vystřelil od modré a Zdeněk Slavíček pouze střelu vyrazil před sebe, kde stál Jakub Kadlec, který už neměl problém zakončit. V patnácté minutě měl další dobrou šanci znovu Jakub Kadlec, ale nedokázal využít položeného Slavíčka a zakončit. Následně přišla sedmnáctá minuta hry a signalizovaná výhoda pro Sovy. Technika v šesti hráčích uzamkla domácí do třetiny. Robin Medek se dostal ke skákajícímu kotouči v brankovišti a zakončil do úplně odkryté brány. V poslední minutce první periody mohla jít Technika, po protiútoku, do vedení, ale Bustin nedokázal překonat Kotvana.

Jiří Čtvrtníček několikrát ohrožoval brankáře Kotvana v první periodě. Foto: Tomáš Paulík

Druhá třetina začala pro Brno výborně. Hned po první minutě hry se mohl ze svého druhého gólu radovat Robin Medek, který využil zmatku před domácí brankou a dostal puk za brankovou čáru. Od této chvíle kralovaly Sovy na puku a Drtiče nepouštěli do šancí. Tento stav se změnil až v půlce hry, když si Zdeněk Slavíček vybral slabší chvilku a nabídl Hodonínu velice lehké vyrovnání na 3:3. Srovnávajícím hráčem byl Daniel Vaněk.

Posléze přišla řada vyloučení, po dvou sporných na straně hostí si Drtiči zahráli přesilovou hru pět na tři, kterou dokázali velice rychle využít. Petr Jurča dostal přesnou přihrávku na pravý kruh a svižnou střelou překlopil vedení na stranu domácích. Na konci třetiny měl ještě dobrou šanci Vojtěch Augustin, ale trefil pouze mantinel za brankou Kotvana.

Ondřej Švaňhal stál u zrodu třetí branky Techniky. Foto: Tomáš Paulík

Třetí dějství bylo na branky nejchudší, ale za to přineslo více osobních soubojů. Domácí se orientovali na defenzivní hru. Hostujícím Sovám ovšem v okleštěné sestavě docházeli síly. K větší šanci se dostal až jedenáct minut před koncem Vojtěch Augustin, který nedokázal trefit z levé strany hřiště úplně prázdnou bránu. V padesáté páté minutě si našel cestu ke svatyni Kotvana Matěj Florek, ale jeho střelu nad pravé rameno domácí gólman vytěsnil. Do dobré šance se dostal ještě kapitán Ondřej Stehlík, ten ujel všem obráncům a jel sám na Kotvana. Bohužel se nedostal k zakončení, když byl několikrát seknut do ruky, píšťalka rozhodčího ovšem zůstala němá. V poslední minutě zkoušely Sovy hru bez brankáře, toho využil Petr Jurča a stanovil výsledný stav 5:3.

Ohlasy trenérů

Stanislav Beťko (Hodonín): Dneska to bylo jedno velké trápení. Člověku to nebere hlava, jak můžeme předvést na Vsetíně jeden výkon, a za tři dny jak kdyby nám to přeplo a nastoupilo úplně jiné mužstvo, než které hrálo na Vsetíně. První třetina byla z naší strany katastrofální, od čehož se odvíjel celý zápas. Trápili jsme se, dneska nás těší akorát body. Doufám, že nás toto nakopne a uvidíme, co se bude dít v posledním kole, kdy Opava jede na Šumperk a my na Porubu. Uvidíme, co bude, a doufám, že to zvládneme a to čtvrté místo uhájíme.

Luděk Stehlík (Technika Brno): Myslím si, že to bylo dneska vyrovnané utkání. Do stavu 3:2 jsme byli lepší, pak jsme dostali laciný třetí gól. Časté a sporné vyloučení znamenalo gól na 4:3. Třetí třetina byla znovu vyrovnaná, škoda posledního gólů powerplay. Myslím si, že ten zápas byl dneska opravdu blízko k tomu, aby se tady vyhrálo. Hráči chtějí vyhrát každý zápas. Sice se jim to letos moc nepovedlo, ale i dnes to bylo vidět, že chtějí vyhrát. Taky jsme hráli často v jiné sestavě, nejdříve se zranil obránce Štancl, potom musel odstoupit Vokurka. My jsme přijeli s pěti obránci a z toho se nám dva zranili, takže jsme hráli se třemi útočníky v obraně a je to těžké, ale i na to, že hráváme v jiných sestavách, tak ty výsledky nemáme špatné. Minule jsme prohráli o gól, dneska sice o dva, ale ty zápasy hrajeme vyrovnané.