Vysokoškoláci rozmetali Kopřivnici na domácím ledě

12.11.2016, Jiří Komárek, Daniel Kinc, foto: Roman Kantor

B R N O - Na led Techniky dnes zavítali čtvrté Kopřivnice, které byly favorizovaným týmem. Domácí ovšem měli navrch po většinu zápasu a nakonec zvítězili vysoko 5:1.

18.kolo, sobota 12.11.2016, 17:00
HC Technika Brno - HC Kopřivnice  5:1  (2:0, 2:1, 1:0)
Novák – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Fišera, Cívka, Vlček – Brzobohatý P., Bustin, Stehlík "C", Benýšek "A", Buhaj, Boček "A", Čtvrtníček, Švaňhal, Florek, Grünwald, Medek, Nováček
Unzeitig (od 29. Fendrich) – Fojtík, Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Marek (A), Merenda – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Vyčesaný, Bartošák, Kabeláč, Tomášek (C), Červenka
Branky a nahrávky: 4. Bustin (Stehlík), 6. Boček (Čtvrtníček), 25. Grünwald (Florek, Buhaj), 29. Stehlík (Švaňhal), 53. Bustin (Švaňhal, Stehlík) – 33. Kabeláč (Tomášek, Poruba). Rozhodčí: V. Král – Otáhal, Čelechovský. Vyloučení: 6:7 (Fojtík 5 min+OK, Kofroň 10 min). Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.

Skvělý vstup do zápasu

Úvodní třetina začala poměrně rychle. Ve čtvrté minutě se domácím podařilo skórovat v oslabení, když po špatné přihrávce získal kotouč Stehlík a Sovy se následně dostaly do přečíslení dva na jednoho. Kapitán domácích pálil z pravého kruhu, avšak tuto střelu Unzeitig vyrazil, ale přímo na hokejku Petera Bustina, který již neměl problém dorazit touš za již bezmocného gólmana hostů. To ovšem nebylo ze stany Brna vše. Za další dvě minuty domácí svůj náskok ještě navýšili, když Čtvrtníček dobře napadal v útočném pásmu, vybojoval kotouč pro Jana Bočeka a ten následně překonal Unzeitiga.

Momentka z první branky Techniky, foto: Roman Kantor

Vysokoškoláci měli obrovskou šanci odskočit svému soupeři hned o tři góly. Fojtík nejdříve dostal pět plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku a krátce poté fauloval Čintala, takže domácí měli dvě minuty přesilovku pět na tři. Technika si vytvořila několik slibných příležitostí, ale Unzeitig nepustil za svá záda žádnou z těchto šancí. Další branka tedy do konce třetiny nepadla a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Brno.

Ani ve druhé části duelu domácí neztráceli čas. Ve dvacáté-čtvrté minutě se Hynek Grünwald obtočil kolem brány a střelou ke vzdálenější tyči překonal Unzeitiga. Domácí byli při chuti a za další čtyři minuty ještě navýšili svůj náskok o čtyři branky, když po Švaňhalově přihrávce překonal kapitán Ondřej Stehlík brankaře hostů. Kopřivnice potřebovala nový impuls, a tak střídala gólmany. Mezi tyče nastoupil Fendrich.

Josef Novák předvedl v utkání povedený výkon, foto: Roman Kantor

Tato výměna se hostům vyplatila, jelikož od této chvíle měli ve hře lehce navrch. Dokonce se jim podařilo snížit, když využili přesilovku pět na čtyři. Konkrétně Martin Kabeláč, který překonal svižnou střelou Nováka. I přes několik dalších příležitostí nedokázali vstřelit další gól a třetina skončila 4:1.

Do závěrečné periody hosté nastoupili s úkolem vyrovnat, ale Vysokoškoláci si svůj náskok již nenechali vzít. Naopak jej ještě navýšili o další gól, když využili přesilovku docela kuriózním způsobem. Peter Bustin střílel z levého kruhu, touš se následně odrazil od obránce vysoko nahoru a Fendrich jej ztratil z dohledu. Puk přistál přímo k Bustinovi a ten pohotově prostřelil zmateného gólmana hostů - 5:1.

Do konce utkání žádná další branka nepadla a domácí si ponechávají všechny tři body. Brňané tak utvrdili svoji sílu na domácím prostředí.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Kluci vybojovali vítězství díky bojovnosti, bylo vidět, že hodně chtějí. Odměnou jim jsou tři body. Byl bych hrozně rád, kdyby v tomhle nasazení pokračovali a aby to nebyl jen jeden „výkřik do tmy“. Musíme pokračovat ve výkonu a nasazení, jako pro Kopřivnici.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Zhodnotil bych to úplně jednoduše. Když porovnám náš výkon proti Vsetínu s tím proti Technice, tak to bylo o tisíc procent někde úplně jinde. Technice gratuluji k vítězství, my jsme dnes přijeli spíše na výlet, než hrát hokej. My si teď musíme sednout, říct si nějaké věci a načít další část soutěže lépe. Domácí vyhráli zaslouženě, měli chuť hrát hokej.