V utkání plném vyloučení Technika nebodovala

21.1.2017, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

B R N O - Sovy odjely bojovat o body do Nového Jičína, po první třetině hrály vyrovnané utkání, které jim uteklo v prostřední části, kdy po kontaktní brance Ondřeje Švaňhala inkasovaly obratem branku a již nedokázaly úspěšně vzdorovat a podlehly Jičínu 4:1.

35.kolo, sobota 21.1.2017, 18:00
HC Nový Jičín - HC Technika Brno  4:1  (1:0, 2:1, 1:0)
Iláš - Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Metelka, Gebauer, Samiec, Slovák,Christov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Jaroš, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Novotný, Uhlár
Slavíček - Švejda, Sedláček, Odehnal, Šidák, Sedlak - Látal, Benýšek, Brzobohatý, Švaňhal, Stehlík, Biolek, Florek, Medek, Čtvrtníček, Grünwald, Matov
Branky a nahrávky: 16. Zdeněk (Chvostek), 30. Zahradníček (Zdeněk), 33. Gebauer (Málek, Zdeněk), 55. Málek (Hruška) – 32. Švaňhal (Stehlík). Rozhodčí: Štach - Goňa,Maťašovský. Vyloučení: 9:10, navíc Samiec (NJI), Švejda (TEC) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Sovy započaly utkání aktivně, k tomu jim dopomohla i přesilovka při vyloučení Samiece. V té se do šance dostal Patrick Brzobohatý, ale jeho ránu Iláš lapil. V polovině duelu se dvakrát blýskl Slavíček, když zastavil nejprve šanci Jaroše a poté nádherným semaforem pokryl střelu Chvostka. První branku viděli diváci v Novém Jičíně v šestnácté minutě, kotouč za záda brankáře Slavíčka dostal dorážkou Jiří Zdeněk. V závěru třetiny si domácí ještě zahráli přesilovku, ale skóre se již neměnilo.

Druhá třetina, respektive její začátek vyšel lépe Jičínu, ale ten nedokázal využít své přesilovky. Tu nevyužil ani krátce před polovinou třetiny, vstřelit branku se mu podařilo až 19 vteřin po návratu Sedláka do hry, se puku zmocnil Jan Zahradníček a poslal domácí do vedení o dvě branky. Sovy však zbraně nesložily a dokázaly snížit, povedená přesilovková akce vysokoškoláků vedla od nahrávajícího Ondřeje Stehlíka, ke střelci, Ondřeji Švaňhalovi, jenž našel místo v postoji Iláše.

Jednobrankový rozdíl vydržel pouze 106 vteřin, Zdeňkovu střelu tečoval Málek, Slavíček vyrazil puk na hůl Robina Gebauera, který poslal kotouč do sítě. Další šance dokázal Slavíček pokrýt a do konce třetiny se skóre neměnilo.

Třetí třetina byla plná vyloučení a velmi chudá na hokejové akce. Po jedné z nich předvedl Slavíček důležitý zákrok a společně s obranou dostali kotouč mimo prostor branky. Největší šarvátku mohli diváci v Jičíně vidět ve čtyřiapadesáté minutě, kdy se porval domácí Samiec s hostujícím Švejdou. Oba tak vyfasovali desetiminutové tresty. Vzápětí přišla čtvrtá branka domácích a také poslední branka duelu. Hruška našel před brankou Matěje Málka, jenž uzavřel skóre duelu.