Utkání s akademickou reprezentací rozhodla branka dvě sekundy před koncem prodloužení

19.12.2016, Jiří Komárek

B R N O - V pondělí Technika odehrála duel s Českou akademickou reprezentací. Dvakrát vedla, ale národní tým díky brance půl minuty před koncem třetí periody dokázal vyrovnat a gólem dvě sekundy před koncem prodloužení porazil Brno.

Přát., pondělí 19.12.2016, 17:15
HC Technika Brno - Česká univerzitní reprezentace  2:3  (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Slavíček (31. Novák) – Švejda, Cívka, Strýček, Sedlák, Šidák, Sedláček, Bustin – Stehlík, Biolek, Čtvrtníček, Boček, Matov, P. Brzobohatý, Benýšek, Florek, Grünwald
Spáčil (31. Brázdil) – Matula, Šteiner, Zbořil, Běhal, Juřiček, Hučko, Krpata, Bícha, Šťastný, Smrčka, Müller, Brejcha, Strunz, Suska
Branky a nahrávky: 6. Čtvrtníček (Grünwald), 57. Biolek (Stehlík, Bustin) – 44. Bícha (Müller), 60. Müller (Zbořil), 65. Běhal. Rozhodčí: Honza – Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Do úvodní periody oba týmy naskočily aktivně a hned v šesté minutě diváci byli svědky první branky, kterou vstřelily Sovy. Rychlá akce v podání brněnského týmu překvapila české obránce. Rozjetý Hynek Grünwald jemně předložil puk přesně na hůl Jiřímu Čtvrtníčkovi, jehož pokus zapadl do branky. Hra se po rychlém začátku zklidnila a národní tým se pokoušel o vyrovnání, ale branka v této třetině již nepadla a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro brněnský celek.

Ve druhé třetině žádná branka nepadla, ale i tak se hrál atraktivní hokej. Ve třicáté-první minutě oba týmy střídaly své gólmany. Národní tým střídal Spáčila za Brázdil a na straně Vysokoškoláku do brány nastoupil místo Slavíčka Novák. Chvíli po tomto střídání gólman Brna prožil hned dvě krizové situace a při jedné z nich dokonce cinkla tyčka brněnské svatyně. Stav však zůstal beze změny.

Třetí část utkání nabídla hned tři branky a velké drama. Nejprve univerzitní reprezentace vyrovnala. Konkrétně Mikuláš Bícha, který překonal Nováka svižnou střelou z bezprostřední blízkosti brankoviště. Technika si však v padesáté-sedmé minutě vzala vedení zpět na svoji stranu. Ondřej Stehlík se vytočil s pukem do brankoviště, kde dorážel Martin Biolek. Už to vypadalo, že je o vítězi utkání rozhodnuto, ale národní tým půl minuty před koncem třetiny vyrovnal. Z chumlu před brankou se prosadil Jan Müller, když procpal kotouč do sítě kolem bližší tyčky.

Duel se tedy dostal až do prodloužení, kde mohl rozhodnout útočník Techniky Peter Bustin, který si vynutil trestné střílení za držení, ale v něm se mu nepovedlo přehodit beton gólmana a touš zastavil před brankovou čarou. Zápas nakonec rozhodl národní tým brankou pouhé dvě sekundy před koncem přidaného času. Jiří Běhal nabral rychlost, donutil gólmana snížit těžiště a bezproblémově trefil odkryté místo nad jeho ramenem. Utkání tak tedy rozhodly branky v posledních sekundách a z vítězství se může radovat Česká univerzitní reprezentace

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Bylo to rychlé utkání, ukázalo se, že kluci z univerziádního týmu hrají o nominaci. Hrálo se tvrdě a pro nás to byl výborný trénink.

Miloš Fiala (Česká univerzitní reprezentace):Byla to poslední možnost na vyzkoušení hráčů. Viděli jsme několik hráčů, kteří tu byli poprvé. Po dnešku rozhodneme o třiceti hráčích. V průběhu ledna z nich vybereme 22. Několik hráčů Techniky hrálo velmi dobře a ukázali se nám v dobrém světle pro následnou nominaci.