Technika ztratila ve třetí třetině vedení a podlehla Porubě

7.12.2016, Matouš Vojáček, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

B R N O - Technika dlouho živila naději na bodový zisk z dnešního zápasu. Jenže v poslední třetině Poruba třikrát udeřila a Sovy již nedokázaly vzdorovat. Díky tomu si hosté odváží domů plný bodový zisk.

24.kolo, středa 7.12.2016, 18:00
HC Technika Brno - HC RT Torax Poruba  2:4  (2:1, 0:0, 0:3)
Novák – Švejda, Kupčík, Odehnal, Šidák, Štancl, Sedlák, Cívka – Šidák, Čtvrtníček, Stehlík, Brzobohatý P., Biolek, Nováček, Benýšek, Buhaj, Brzobohatý M., Bustin, Švaňhal, Florek, Medek, Boček
Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamik – Ballner, Kafka, Piecha, Orság, Vaněk, Kuťák, Zachar, Tomčák, Seidler, Slováček, Sedlář
Branky a nahrávky: 6. Bustin (Švejda, Stehlík), 19. Švaňhal (Boček) – 5. Slováček (Kuťák, Flašar), 45. Tichý (Rudl), 57. Vaněk (Seidler, Tichý), 58. Ballner (Sedlář, Kafka). Rozhodčí: Skopal – Maloušek, Zedník. Vyloučení: 6:3, navíc Stehlík 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

Komentář k utkání

Do utkání s Porubou vlétly Sovy aktivně, nicméně jednu chybu v obraně Techniky dokázali hosté potrestat. V páté minutě ujel Ondřej Slováček a překonal Nováka střelou zápěstím. Vedení však Porubě dlouho nevydrželo. K excelentnímu sólu se rozjel Peter Bustin, vybojoval puk, obhodil si obránce a poslal kotouč pod horní tyč branky hostujícího týmu. Vedení hostům mohl vrátit Puškár, ale trefil pouze tyč branky vysokoškoláků. Ty poslal do vedení Ondřej Švaňhal, který využil šikovného pasu od Jana Bočka a vstřelil tak svou první branku v dresu Sov.

Druhá třetina přinesla velké množství šancí, při jedné z nich minul poloodkrytou klec hostující Kafka. Hosté ohrožovali Nováka i nadále, ale ten předváděl výborné zákroky a nedovolil kotouči procestovat do branky. Prostřední část tak branku nepřinesla.

Velkou šanci hostujícího týmu zlikvidoval brankář Novák, foto: Tomáš Paulík

Zákrok dne předvedl Novák v poslední části, kdy jeden z hostujících hráčů unikl domácí pětici, položil si brankáře Sov, ale ten společně s obráncem Odehnalem dokázal tuto situaci zvládnout a udržet Sovy ve hře. Chvíli na to byl vyloučen Cívka a Poruba tuto šanci využila. Na modré čáře napřáhl Josef Tichý a jeho ránu zastavila až síť. Do vedení mohla jít hostující družina v dvaapadesáté minutě, ale nařízené trestné střílení v podání Davida Zachara dokázal Novák zlikvidovat. Rozhodující ránu zasadila Poruba Technice v sedmapadesáté minutě, po sporné situaci na modré čáře, které pravděpodobně předcházel ofsajd. Ke kotouči se dostal Seidler, našel před brankou Rostislava Vaňka, jenž propálil Nováka. O minutu a 35 vteřin později se hosté dostali do vedení o dvě branky. Sedlář poslal puk na Davida Ballnera, který trefil odkrytou branku Nováka a potvrdil tak výhru hostujícího týmu.

Ohlasy trenérů

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Dvě třetiny byly z naší strany výborné, vedli jsme 2:1. Ve třetí třetině jsme byli zbytečně vyloučení. Z jedné přesilovky se jim podařilo srovnat a tím se uklidnili Po sporném ofsajdu padl třetí gól a potom už jsme hráli vabank.

Roman Kotala (HC RT Torax Poruba): přijeli jsme do Brna a čekali jsme, že to bude těžký zápas. Rychle jsme vedli, soupeř dokázal otočit na 2:1. Od druhé třetiny jsme měli tlak, byli jsme jednoznačně lepíš na kotouči a byla pouze otázka času, kdy to proměníme. Naštěstí nám to tam padlo a po zásluze jsme vyhráli.