Technika vyvrátila roli outsidera, ale na Vsetín těsně nestačila

7.1.2017, Jiří Komárek

B R N O - V sobotu Technika odehrála domácí utkání s prvním Vsetínem. Duel to byl napínavý a pro divácké oko velice atraktivní. Domácí byli v roli outsidera, ale na hře se to nijak neprojevilo. Po přestřelce nakonec Sovy prohrály se Vsetínem 5:6, takže i přes velkou snahu hráčů nezískali bohužel ani jeden bod.

31.kolo, sobota 7.1.2017, 17:00
HC Technika Brno - VHK ROBE Vsetín  5:6  (2:3, 1:1, 2:2)
Slavíček – Cívka, Švejda, Štancl, Odehnal "A", Vágner – Biolek, Benýšek "A", Brzobohatý P., Švaňhal, Florek, Stehlík "C", Čtvrtníček, Bustin, Medek, Šidák
Hromada – Janáček, Hryciow, Jeník, Stuchlík, Mojžíš "C", Ostrčil, Zúbek, Čech "A", Finsterle, Čuřík, Šilhavý, Hořanský, Luka, Kucharzcyk, Kolařík "A", Hrazdira, Vávra, Vítek, Daněk
Branky a nahrávky: 4. Brzobohatý P. (Florek, Medek), 9. Švaňhal (Švejda), 29. Stehlík (Vágner), 48. Benýšk (Bustin), 59. Benýšek (Bustin) – 5. Mojžíš (Luka), 6. Luka (Kolařík), 13. Kucharzcyk (Luka, Kolařík), 37. Zúbek (Čech), 52. Šilhavý (Vávra), 55. Luka (Čuřík, Šilhavý). Rozhodčí: Děděk – Otáhal, Čelechovský. Vyloučení: 7:5 navíc Švejda 5 + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0.

Technika nastoupila do utkání jako outsider, ale rozhodně to nebylo v první třetině poznat. Tempo bylo svižné, hrálo se ze strany na stranu a padlo celkem pět branek. Hned ve čtvrté minutě Brňané překvapivě otevřeli skóre utkání. Vsetín chybně rozehrál a domácí se dostali do protiútoku, který nakonec zúročil Patrick Brzobohatý. Ten překonal Hromadu svižnou střelou a radoval se z vedení svého týmu. Vedení však domácím dlouho nevydrželo. Cívka se dopustil faulu a Vsetín této početní výhody náležitě využil. Pavel Mojžíš propálil Slavíčka střelou ke vzdálenější tyči.

Hosty tato branka nastartovala a minutu na to přidali další. Vladimír Luka dostal od Kolaříka přihrávku mezi kruhy a vypálil nekompromisní střelu z první. V deváté minutě hrála Technika oslabení, ale i tak se jí podařilo vyrovnat. Ondřej Švaňhal dostal od Švejdy přihrávku přesně na hokejku a ten ujel osamocen na gólmana, kterého překonal bekhendovým blafákem. Vyrovnaný stav však dlouho nevydržel, protože za necelých pět minut se razantní střelou z mezikruží prosadil Radim Kucharzcyk. Další branka v této třetině nepadla a Technika prohrávala se Vsetínem 3:2

Ve druhé periodě nalétly Sovy na led s cílem vyrovnat skóre, což se jim povedlo. Ve třicáté minutě přejel Vágner přes modrou čáru, nahrál Ondřeji Stehlíkovi a ten svižnou střelou pod víko vymetl všechny pavučiny z branky hostů. Poté však Jan Švejda dostal trest pět plus dokonce utkání a způsobil tím svému týmu potíže. Domácí bránili zuby nehty, ale i tak Vsetín jednou skóroval, ale s obrovskou dávkou štěstí a smůlou Brna. František Zúbek nahrával před branku, kde Bustin nešťastně ztečoval touš mezi betony Slavíčka. Do kabin tak šli hosté opět s jednobrankovým náskokem.

Švaňhal v šanci Foto: Tomáš Paulík

Závěrečná část utkání byla vyhrocená a padaly branky na každé straně. Nejdřív se podařilo domácím vyrovnat. Konkrétně se o to postaral Karel Benýšek, který dostal přihrávku na levý kruh od Bustina a poté prostřelil Hromadu svižnou střelou. Vsetín však znovu udeřil v padesáté-druhé minutě, když využil přesilovku. Vojtěch Šilhavý střílel od modré a tato nenápadná střela doplachtila za Slavíčka, který měl zakrytý výhled.

Za další tři minuty hosté navýšili svůj náskok. Vladimír Luka dostal přihrávku před prázdnou bránu a neměl problém zakončit. Slavíček neměl moc šancí na dostatečně rychlý přesun ke vzdálenější tyči. Dvě minuty před koncem však Brňané snížili a opět se o to postaral Karel Benýšek. Cívka vystřelil od modré, Bustin střelu tečoval a kotouč trefil Hromadu do helmy. Gólman Vsetína byl zmatený a již zmiňovaný útočník pohotově dorazil kotouč.

Ke konci třetiny to ještě domácí zkoušeli v šesti s odkrytou bránou, ale nedokázali vyrovnat a Vsetín se tak mohl radovat z vítězství a tří bodů, které si odvezl domů. Technika byla vyrovnaným soupeřem Vsetína, ne-li o něco lepším, ale bohužel ani velká snaha nestačilo na bodový zisk.

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Zápas hodnotím pozitivně, byť byl výsledek 5:6. Kluci odevzdali na ledě maximum. Zápas se mi líbil, hráli jsme s prvním týmem soutěže, ale nemyslím si, že by nás Vsetín nějak přehrával, spíše naopak. Kluci zaslouží pochvalu.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Z našeho pohledu jsme odehráli špatný zápas. Byla na nás znát herní pauza, neboť jsme ve středu nehráli. Byl to první zápas po svátcích a i když jsme hodně trénovali, tak nás to neomlouvá. Měli bychom zde vyhrát ve větším klidu. Domácím patří velká poklona za herní projev, dělal nám problémy, hráli jsme příliš profesorsky a určitě naše hra nesplňovala parametry, kterými bychom se chtěli prezentovat. Budeme se muset rychle vzpamatovat, abychom v dalším zápase doma s Porubou uspěli.