Technika v okleštěné sestavě na ledě vedoucího Vsetína nebodovala

8.2.2017, Jiří Komárek, foto: Kryštof Severa

B R N O - Brňané jeli do Vsetína jako outsider a bohužel se jim nepodařilo překvapit soupeře. Již ve čtvrté minutě vedli domácí 4:0 a Sovy se z tohoto rychlého startu již nedokázaly vzpamatovat. Vsetín porazil Techniku 9:3 a vysokoškoláci jedou domů s prázdnou.

40.kolo, středa 8.2.2017, 17:30
VHK ROBE Vsetín - HC Technika Brno  9:3  (4:1, 4:1, 1:1)
Hromada – Jeník, Teper, Čech, Janáček, Stuchlík, Žák, Mojžíš, Hryciow – Hořanský, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Daněk, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Finsterle, Pokorný, Vítek.
Holub (od 4. Slavíček)– Vágner, Štancl, Sedláček S., Sedláček D., Švaňhal – Brzobohatý, Benýšek, Grünwald, Florek, Látal, Čtvrtníček, Biolek, Medek, Matov.
Branky a nahrávky: 1. Kolařík (Luka, Kucharczyk), 1. Hryciow (Janáček, Zúbek), 2. Hořanský (Šilhavý, Čuřík), 4. Finsterle (Pokorný, Hryciow), 21. Luka, 25. Pokorný (Finsterle, Zúbek), 33. Kucharczyk (Kolařík, Luka), 36. Kucharczyk (Luka), 43. Šilhavý (Hořanský, Čuřík) – 13. Matov (Čtvrtníček, Sedláček D.), 37. Florek (Štancl, Švaňhal), 58. Čtvrtníček (Benýšek, Štancl). Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.

Úvod utkání patřil Vsetínu. Hned z první akce se domácí prosadili, když Luka přesnou žabičkou nasel mezi obránci najetého Jana Kolaříka a ten sám před Holubem zvolil kličku do forhendu a poslal kotouč do poloodkryté branky – 1:0. Za půl minuty se Vsetín radoval znovu, kdy na modré čáře napřáhl ke střele Michal Hryciow a jeho rána propadla Holubovi mezi rukou a tělem – 2:0. Za další půlminutu hráli domácí přesilovka, při níž se ke střele dostal Šilhavý, jehož pokus se odrazil před prázdnou branku k Adamu Hořanskému, jenž zakončil do prázdné branky – 3:0. Vsetín byl při chuti. O dvě minuty nato Pokorný v útočné třetině posunul kotouč volnému Lukáš Finsterle, který si sám před Holubem poradil přesnou kličkou – 4:0. Holuba v brance Techniky vystřídal Zdeněk Slavíček, jenž byl však indisponován zraněným nohy. Následně po pasu Pokorného Janáček minul prázdnou brankou, a tak se své trefy dočkala i Technika. Sedláček vyhodil puk přes všechny čáry, rychle si pro něj dojel Čtvrtníček, jenž obkroužil branku a poslal jej zcela volnému Partiku Matovovi, jenž z bezprostřední blízkosti trefil přesně k tyči – 4:1.

Momentka z první třetiny utkání proti Vsetínu. Foto: Kryštof Severa.

Druhá třetina začala pro domácí opět skvěle. Po necelé minutě hry se po špatné rozehrávce Sov dostal k puku Vladimír Luka a přesnou ranou k tyči nedal Slavíčkovi šanci – 5:1. Za čtyři minuty se Robe dočkalo další trefy. Po pohledné akci se k puku dostal Finsterle, jenž ještě vylepšil celou akci přihrávkou na volného Dominika Pokorného a ten usměrnil kotouč do prázdné branky. Na druhé straně měl možnost Brzobohatý, ale jeho rána mířila pouze do pravé tyče. Sedmou trefu přidali domácí po polovině zápasu. Lukovu ránu nedokázal tečovat Kolařík, nicméně kotouč se odrazil příhodně před prázdnou brankou před Radima Kucharczyka a ten zvýšil náskok Vsetína na šest branek – 7:1. Hosté mohli znovu rychle odpovědět, když se do šance protáhl Grunwald, ale Hromada předvedl proti jeho střele skvělý zákrok lapačkou. V téže třetině navíc Luka za brankou obral soupeře o puk a našel před ní volného Radima Kucharczyka, jenž pohodlně přidal svou druhou trefu večera – 8:1. Technika rychle odpověděla. Do pásma se vydal po levé straně Matěj Florek, natáhl k prudké střele zápěstím a trefil přesně prostor nad vyrážečkou Hromady – 8:2.

Zápas byl i popáté v sezóně plný ostrých soubojů. Foto: Kryštof Severa.

Poslední dvacetiminutovka se nesla v poklidné duchu. Jako první se prosadili opět Vsetínští, když Hořanský vykouzlil bekhendovou přihrávku na volného Vojtěcha Šilhavého a ten zakončil další povedenou akci střelou do odkryté svatyně – 9:2. Následně byl blízko hattricku a také desáté brance v utkání blízko Kucharczyk, ale také on trefil jen tyč. V polovině třetí části ujel sám na branku Daněk, kotouč mu však lehce utekl, a tak Slavíčka překonat nedokázal. Poslední slovo si vzaly Sovy. Tři minuty před koncem hrály přesilovku, kdy se kotouč od modré čáry dostal do rohu k Benýškovi, jenž bleskově našel před brankou Jiřího Čtvrtníčka, který dokázal z první zakončit k levé tyči – 9:3. Domácí dohráli utkání s poklidem a zaslouženě získali tři body.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Soupeř dnes přijel v oslabené sestavě a my jsme chtěli odehrát zápas v co největším tempu, což se nám v určitých fázích hry dařilo. Začátek byl výborný, pak jsme sklouzli k neefektivní hře, kdy jsme předržovali puky. Poté se to opět na chvíli zlepšilo a takhle se vyvíjela celá naše hra. Nedařilo se nám v přesilovkách a zlepšit musíme také oslabení, jelikož tam jsme dostávali góly a ještě jsme soupeře pustili do dalších šancí. Je tedy pořád na čem pracovat, ale samozřejmě jsme rádi, že jsme dali devět gólů. Chtěli jsme dát i ten desátý. Bohužel tam nespadl a my se o to pokusíme někdy příště.

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): ​Dnes jsme přijeli ve čtrnácti lidech a se zraněným brankářem, kterého jsme museli ve čtvrté minutě za stavu 4:0 nasadit. Máme problémy se sestavou a tento zápas byl hned od začátku rozhodnutý.