Technika v derby srdnatě bojovala, ale nakonec Hodonínu podlehla

10.12.2016, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

H O D O N Í N - V rámci třetího letošního derby přiletěly Sovy do Hodonína. Tam odehrály celkově 76 derby, ačkoli po polovině zápasu prohrávaly už o tři branky, tak nesložily zbraně a svého soupeře trápily až do konce.

25.kolo, sobota 10.12.2016, 17:00
SHK Hodonín - HC Technika Brno  5:2  (1:0, 2:1, 2:1)
Haloda O. (Kotvan) – Kužílek, Pokorný, Potechin, Loginovskij, Polesný, Haloda M., Miklík – Charvát, Hložánek, Vrána, Černohous, Račický, Hajný, Peš, Janás, Kuba, Kadlec, Jurča
Novák – Štancl, Sedlák, Švejda, Odehnal, Kupčík, Cívka, Šidák – Benýšek, Florek, Medek, Čtvrtníček, Brzobohatý M., Bustin, Biolek, Stehlík, Nováček, Boček, Buhaj, Švaňhal, Brzobohatý P.
Branky a nahrávky: 6. Kadlec (Peš, Haloda M.), 29. Hložánek, 30. Hložánek (Potechin, Vrána), 58. Hajný (Miklík), 59. Vaněk (Kadlec, Pokorný) - 33. Stehlík (Bustin), 58. Švaňhal (Brzobohatý M.). Rozhodčí: Dědek - Kleprlík, Čelechovský. Vyloučení: 11:7 + Peš (HOD) 10 minut+OK, Hajný (HOD) 10 minut, Benýšek (TEC) 5+TH. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1036. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Cesta Drtičů za třemi body nabrala správný směr již na začátku šesté minuty. Peš pláchnul hostující obraně do samostatného úniku, jenže brankář Novák proti jeho kličce ideálně zasáhl. V tom samém střídání se domácí mohli poprvé radovat ze vstřelené branky. Jakub Kadlec opět prokázal, že důrazná hra na hranici brankoviště mu není cizí a z dorážky poslal své mužstvo do vedení. Své šance měla i Technika, proti pokusu Michala Brzobohatého musel zasáhnout Halodův levý beton. Krátce před přestávkou chyběly nahození Šidáka pouze centimetry k tomu, aby přešlo brankovou čáru.

Hodonínští hned zkraje druhé třetiny přišli o svého kapitána, Peš dostal hned dva osobní tresty za sebou, což pro čtyřiatřicetiletého útočníka znamenal odchod do šatny. O několik okamžiků později došlo k souboji pěstí mezi Černohousem a Nováčkem, ve kterém na body zvítězil brněnský hokejista. Druhou branku zápasu zaznamenal Erik Hložánek, který si po přechodu modré čáry pohrál s obráncem Cívkou a perfektně provedeným blafákem do forhendu zasunul puk k levé tyči. Dvacetileté křídlo o minutu později zvyšovalo na rozdíl tří branek, jeho kličku tentokráte Novák vystihl, jenže jeden z hostujících obránců si nešťastně srazil puk do branky bruslemi. Technici si první gólovou trefu připsali až ve třiatřicáté minutě, Ondřej Stehlík využil zaváhání hodonínské defenzívy a po rychlé kličce zakončoval do prázdné brány.

Brňané měli v závěrečné dvacetiminutovce možnost udeřit po vyloučení Hajného, jenže obrana Baníku v čele s Halodou byla pozorná. Zhruba sedm minut do konce pohřbil naděje hostů na bodový zisk ten z nejzkušenějších. Benýšek za bodnutí špičkou hole obdržel větší pětiminutový trest, takže i na brněnské straně se muselo do sprchy předčasně. Po vyloučení Hložánka tři minuty před koncem základní hrací doby se střídačka hostů rozhodla pro hru bez brankáře, Sovy hrály v pěti proti čtyřem. Jakub Hajný dobruslil odražený kotouč ve středním pásmu a uklidl jej do prázdné klece. Krátce nato sice Halodův beton přehodil Ondřej Švaňhal, jenže při opětovné hře bez brankáře pojistil tři body Daniel Vaněk.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín):
Viděli jsme klasické derby s Technikou. Bylo to vypjaté utkání se spoustou šarvátek a osobních soubojů. Těší mě, že jsme vybojovali tři body, ale moc mě netěší náš dnešní výkon. Chyběla tam větší zodpovědnost, hlavně ve hře dozadu. Udělali jsme hodně chyb, ale i přesto jsme dokázali získat tři body a toho si cením. Děkujeme fanouškům za podporu, byli jako vždy výborní.

Luděk Stehlík (HC Technika Brno):
Byl to hodně vypjatý zápas. Nezačali jsme špatně, ale pak jsme dostali první gól z přesilovky, které nás celý zápas trochu srážely dolů. Rozhodující moment byl, když jsme během našeho tlaku dostali ve druhé třetině dva slepené góly, přičemž ten druhý byl pro nás docela smolný. Ale takový je hokej. Pak už jsme se těžko vraceli do zápasu. Snížili jsme na 3:1, pak jsme nastřelili tyčku, ale bohužel to nevyšlo. Myslím si ale, že jsme tady odehráli slušný zápas. Bylo to napínavé až do konce. Poslední dva góly jsme dostali v power-play, takže já to hodnotím, i přes porážku, kladně.