Technika si připisuje první výhru v sezóně

1.10.2016, Jiří Komárek, foto: Roman Kantor

B R N O - Poslední Technika dnes odehrála zápas s první Porubou a ačkoliv domácí byli v roli outsidera, dokázali porazit soupeře 3:2 po samostatných nájezdech.

6.kolo, sobota 1.10.2016, 17:00
HC Technika Brno - HC RT Torax Poruba  3:2sn  (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Novák – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Sedlák "A", Vokurka – Brzobohatý P., Bustin, Stehlík "C", Biolek, Buhaj, Florek, Čtvrtníček, Benýšek "A", Matov, Boček, Brzobohatý M., Kozák
Pútec – Slavík, Puškár, Flašar "A", Tichý, Puzič, Rudl, Bail, Adamik – Ballner, Hudeček, Piecha "A", Kilnar, Vaněk, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar "C"
Branky a nahrávky: 25. Čtvrtníček (Biolek), 28. Kaluža (Vokurka), rozh. náj. Kaluža – 30. Seidler (Hudeček), 56. Hudeček (Jáchym). Rozhodčí: Z. Pokorný – L. Rampír, D. Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

V první periodě jsme byli svědky spousty šancí, ale žádné branky. Hra se přesouvala ze strany na stranu a gólmani měli plné ruce práce. Na začátku utkání byli o něco lepší domácí, kteří ve třetí minutě využili zmatku hostů u střídačky, Patrik Brzobohatý se dostal ke kotouči a snažil se prostřelit Pútece střelou z pravého kruhu, ale bez výsledku. Největší šanci na straně hostů měl Hudeček, který po zaváhání Sedláka na modré čáře ujel brněnské obraně a byl osamocen před Novákem. Ten se však nenechal blafákem útočníka zmást a šanci zneškodnil.

Ve druhé periodě již padaly góly. Psala se dvacátá-pátá minuta utkání, když se Jiří Čtvrtníček dostal do samostatného úniku a krásným blafákem překonal bezmocného Pútece. To ovšem ze strany domácích nebylo zdaleka vše. Za další tři minuty domácí hráli přesilovku pět na tři a dokázali této obrovské šance využít. Po dlouhém tlaku Marek Kaluža vymetl šibenici hostí a zvýšil náskok svého týmu již na dva góly.

Poruba se však ze dvou rychlých gólů otřepala a ve třicáté minutě dala kontaktní branku. Hudeček nahodil kotouč od modré branky a Petr Seidler toto nahození tečoval mezi betony brněnského gólmana, který v tu chvíli nemohl už nic dělat. Hosté se pak hrnuli do útočného pásma, stříleli jednu střelu za druhou a snažili se ze všech sil vyrovnat, ale do konce třetiny již žádná branka nepadla.

V závěrečné části utkání se hosté drali za vyrovnáním a to se jim nakonec také povedlo. V padesáté-šesté minutě se po tlaku hostů na domácí svatyni dostal ke střele Jan Hudeček, který dostal přihrávku na pravý kruh a dělovkou propálil přesunujícího se Nováka. Ani jeden z týmů již neskóroval a třetí třetina skončila nerozhodně 2:2.

Hlavním hráčem prodloužení byl domácí útočník Boček, který se dostal do samostatného úniku a byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ale gólman hostů vypíchl brněnskému hráči kotouč z hokejky. Ani v prodloužení gól nepadl a duel tak dospěl do samostatných nájezdů. Svůj samostatný nájezd proměnili pouze domácí Kaluža a poté Vokurka, kteří tak zařídili svému týmu bod navíc.

Technika si připisuje první vítězství a body v sezóně a můžeme doufat, že dnešní utkání Brňany motivuje k lepším výsledkům i v budoucnu.

Tomáš Sršeň (HC RT Torax Poruba): Z naší strany bylo prvních 30 minut katastrofálních, nehráli jsme tak, jak jsme schopni hrát. Ve druhé půlce utkání jsme se herně zvedli, bohužel se zápas dostal až do samostatných nájezdů, kde byla Technika lepší.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Kluci dneska skvěle makali a bojovali proti vynikajícímu týmu. Měli jsme už nůž na krku, protože jsme dlouho nevyhráli, takže převládá spokojenost.