Technika si připisuje první tříbodovou výhru v sezóně

8.10.2016, Jiří Komárek

B R N O - Technika dnes odehrála důležitý duel s Novým Jičínem a poprvé v sezóně porazila svého soupeře v základní hrací době. Sovy udolaly Nový Jičín 3:1 a připisují si cenné tři body do tabulky.

8.kolo, sobota 8.10.2016, 17:00
HC Technika Brno - HC Nový Jičín  3:1  (2:1, 0:0, 1:0)
Slavíček – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Kupčík, Sedlák, Cívka, Vlček – Florek, Benýšek (A), Brzobohatý, Bustin, Stehlík (C), Biolek, Buhaj, Boček, Čtvrtníček, Kozák, Matov.
Slovák – Stránský, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut (C), Dresler – Gebauer, Hladiš, Dalajka, Zdeněk (A), Chvostek, Kocián, Málek, Sonnek, Novotný (A), Uhlar.
Branky a nahrávky: 13. Kozák (Boček), 20. Kozák (Florek), 43. Buhaj (Odehnal) – 8. Novotný (Sonnek). Rozhodčí: Held – Musil, Komínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Na začátku utkání se oba týmy lehce oťukávali. Hra byla vyrovnaná a plná šancí. Skóre otevřeli hosté v osmé minutě. Konkrétně Dominik Novotný, který po zmatku před domácí svatyní dorazil kotouč za bezmocného Slavíčka. Domácí však dokázali odpovědět, když se ve třinácté minutě odehrála podobná situace před brankou hostů, které využil Jiří Kozák a prostřelil Slováka, který neměl šanci jeho střelu vidět.

Za vyrovnaného stavu se oba celky snažily získat vedení, takže jsme byli svědky spousty protiútoků a z jednoho takového necelých padesát sekund před koncem těžil opět Jiří Kozák, který se ocitl v přečíslení dva na jednoho a po Florekově přihrávce bez problému prostřelil hostujícího brankáře. Na tohle již Nový Jičín nedokázal odpovědět a první třetina tak skončila za stavu 2:1 pro domácí.

Ve druhé periodě jsme se žádné branky nedočkali. Velkou šanci domácích měl na své hokejce Bustin, který se dostal do útočného pásma, zamířil a vyslal na Slováka svižnou střelu zápěstím. Gólman hostů měl co dělat, aby stihl tento pokus včas vyrazit levým betonem. Jednu z největších příležitostí hostů měl Uhlar, který se obtočil kolem domácí svatyně a chtěl zasunout kotouč do odkrytého místa v brance. Slavíček se jen tak tak stihl přesunout a překazit útočníkův pokus o vyrovnání.

Minutu a půl před koncem třetiny Peter Bustin narazil soupeře na hrazení, dostal dvouminutový trest a následně ještě deset minut osobní trest. Hosté tuto přesilovku ve druhé třetině nevyužili, takže si ještě půl minuty početní výhody přenesli do závěrečné části utkání a do kabin se šlo za nezměněného stavu.

Ve druhé minutě třetí třetiny domácí zvýšili svůj náskok již na dvě branky. Po tlaku na svatyni Nového Jičína se po přihrávce Odehnala opřel do střely Tomáš Buhaj a propálil Slováka, který střelu ani nepostřehl. Hosté se hnali za snížením, tlačili na branku domácích a vytvářeli před Slavíčkem nepřehledné situace, kdy měli možnost nepříjemně dorážet. Gólman Brna byl však v těchto situacích pohotový a bezchybný. Podržel svůj tým a také díky němu mohou domácí oslavovat vítězství. Vysokoškoláci si tak poprvé v sezóně připisují všechny tři body.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Dnes jsme hráli dobře. Povedlo se nám v první třetině srovnat a díky bojovnosti jsme soupeře přehráli.

David Musial (HK Nový Jičín): Začátek jsme měli dobrý, dali jsme jako první gól. Bohužel potom jsme dostali dva góly po našich chybách. Měli jsme šance a snažili se, ale gól už se nám vstřelit nepovedlo. Technika zaslouženě vyhrála.