Technika sahala po tříbodovém zisku, nakonec bere pouze bod

18.1.2017, Matouš Vojáček, foto: Roman Kantor

B R N O - Technika dokázala Hodonín překvapit a od začátku zápasu vedla. Až ve třetí třetině se hosté zvedli a dokázali smazat manko dvou gólů. Drtiči obrat dokončili v prodloužení a domů si odváží dva body.

34.kolo, středa 18.1.2017, 18:00
HC Technika Brno - SHK Hodonín  4:5pr.  (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Novák (Holub) – Šidák, Sedlák "A", Sedláček D., Štancl, Vágner, Odehnal, Švejda – Biolek, Stehlík "C", Benýšek "A", Čtvrtníček, Švaňhal, Medek, Brzobohatý M., Grünwald, Matov, Florek, Brzbohatý P.
Kotvan (Haloda) – Kužílek, Pokorný "A", Potěchin, Loginovskij, Polesný, Haloda M., Miklík – Charvát, Hložánek, Venclík, Vrána, Černohous, Hajný, Peš "C", Kuba "A", Matula, Kadlec, Jurča, Vaněk
Branky a nahrávky: 10. Biolek (Stehlík, Švaňhal), 14. Brzobohatý M. (Benýšek, Odehnal V.), 26. Čtvrtníček (Brzobohatý M.), 54. Brzobohatý P. - 13. Potekhin (Jurča, Vrána), 36. Kuba (Charvát, Hajný), 55. Kadlec (Matula, Peš), 59. Peš (Kadlec), 65. Jurča (Vaněk). Rozhodčí: Honza - Hrubčík, Mikšík. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 54:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5..

Technika začala utkání lépe a hned ve druhé minutě utkání mohl skórovat Jan Sedlák, který však nedokázal dorazit kotouč do prázdné brány. Za necelou minutu mohli jít do vedení hosté, ale v úniku dva na jednoho nedokázali Drtiči dostat kotouč za záda Nováka. Hned z protiútoku se dostal Patrick Brzobohatý sám před Kotvana, kterého vymíchal, jenže zakončil těsně vedle pravé tyče. Domácí se mohli poprvé z gólu radovat v desáté minutě, když Martin Biolek dokázal dostrčit do prázdné branky vyraženou střelu Ondřeje Stehlíka. Ve třinácté minutě po faulu Michala Kuby přišli hosté o přesilovou hru a na obou stranách se pokračovalo ve čtyřech hráčích. Tato situace vyhovovala lépe hostům, protože Michail Potěchin dokázal doklepnout střelu Jurči.

Technika však na vyrovnávací branku dokázala bleskově odpovědět. Vlastimil Odehnal se dostal ke střele na modré čáře, jeho pokus ještě tečoval Benýšek, který nasměroval puk do vyrážečky Kotvana, od níž se odrazil přesně před volného Michala Brzobohatého, který již měl jednoduchou pozici. Na konci třetiny ještě dokázal střelou zahrozit Stehlík, ale skóre se již neměnilo.

Druhá perioda začala ve velkém tempu, jenže gól přišel až v dvacáté šesté minutě. Kotvan pouze vyrazil střelu Michala Brzobohatého a pohotový Jiří Čtvrtníček zvyšoval již na 3:1. V druhé třetině si přišli na své i fanoušci tvrdé hry. Po potyčce mezi hráči hrála Technika přesilovou hru, kterou ovšem nevyužila. Třicátá pátá minuta přinesla nádhernou akci kapitána domácích, když dostal touš před brankáře, jenže ten proti střele Stehlíka vytáhl nádherný zákrok lapačkou. O minutu později na druhé straně pálil dobře Peš. Po jeho střele zůstal puk na brankové čáře. Nejlépe se v této situaci zorientoval Jiří Čtvrtníček a odpálil kotouč do bezpečí. Hodonín však zůstával v tlaku, který dokázal přetavit v brankovou radost. Hajný dokázal dostat touš na Charváta, který krásnou křižnou žabičkou dostal touš na volného Michala Kubu, jenž si zpracoval puk a zamířil přesně do odkryté části branky. Technika v třicáté osmé minutě dostala velkou šanci rozhodnout zápas při přesilové hře pět na tři. Ale domácí touto šancí pohrdli.

Gól Techniky Brno Foto: Roman Kantor

Do třetí třetiny vstoupila lépe Technika, která měla dvě šance. Jenže jedna skončila na tyči a druhou zlikvidoval Kotvan sám. Na konci padesáté čtvrté minuty dokázala Technika zvýšit na 4:2. Nahození Patricka Brzobohatého totiž propadlo až za záda hostujícího hráče. Drtiči však nesložily zbraně a během čtyř minut dokázali vyrovnat. Nejdříve se dokázal prosadit střelou Jakub Kadlec. Posléze v padesáté deváté minutě dokázal dělovkou překonat Nováka Petr Peš. Technika mohla brát všechny body čtyřicet sekund před koncem. Jenže Jiří Čtvrtníček nedokázal v jasné šanci trefit prázdnou bránu, a tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení tři na tři dokázali domácí ujet, ale střela Švaňhala nepropadla mezi výstrojí Kotvana. Rozhodující slovo tak měli hosté z Hodonína. Petr Jurča se neukvapil objel branku Nováka a dokázal za bezmocného brankáře puk dostat. Hodonín tak dokázal dotáhnout obrat a odváží si z brněnského hnízda dva body.

Vlastmil Odehnal (HC Technika Brno): Myslím si, že jsme hráli velice dobře, ale nevyvarovali jsme se nesmyslných chyb za stavu 4:2. Zápas musíme dohrát do konce, nesmí se nám stávat, že v posledních minutách necháme volného hráče. Bojovnost a nasazení bylo dnes super, ale body nám to nezachránilo. Bohužel v prodloužení jsme nevyhodili puk, dvakrát jej ztratíme a dostaneme gól.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Z naší strany určitě nepovedené utkání. Ačkoliv jsme hráče upozorňovali na minulý zápas, který jsme zde prohráli. Do sedmé minuty se zápas odvíjel stejně, jako ten předchozí. Technika měla čtyři gólové šance. Naštěstí nás skvěle podržel brankář. Začali jsme hrát lépe až od druhé třetiny. Na klucích bylo vidět, že chtějí moc vyrovnat. To se naštěstí povedlo. V prodloužení jsme již byli lepším týmem.