Technika přetlačila Bobry díky hattricku Stehlíka

19.10.2016, Kryštof Severa, Tadeáš Mima, Foto: Tomáš Paulík

Dramatický duel s Valašským Meziříčím rozhodovalo prodloužení. Sovy měly fantastický vstup do utkání, když skórovaly již po dvaceti sekundách prvního dějství. Hokejisté hostujícího mužstva sice v následujícím průběhu zápasu dvakrát vedli, Technika však dokázala odpovědět zásluhou Jiřího Čtvrtníčka a Ondřeje Stehlíka. Skóre po šedesáti minutách bylo 4:4 a právě Stehlík svým třetím gólem v utkání zajistil Brnu dva body.

11.kolo, středa 19.10.2016, 18:00
HC Technika Brno - HC Bobři Valašské Meziříčí  5:4pr.  (2:2, 2:2, 0:0 - 1:0)
Novák – Vlček, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Cívka, Grünwald – Benýšek "A", Brzobohatý P., Bustin, Stehlík, Medek, Buhaj, Boček, Čtvrtníček, Kozák, Matov, Brzobohatý M., Florek
Plšek – Chroboček, Mikel, Nedbálek "A", Štědrý, Vydra "A", Žabčík, Báchor – Fojtík, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený "C", Baroš, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga M., Hlaváč
Branky a nahrávky: 1. Stehlík (Bustin, M. Brzobohatý), 16. Čtvrtníček (Kaluža, Šidák), 30. Stehlík (Odehnal, M. Brzobohatý), 37. Bustin (Stehlík, Odehnal), 63. Stehlík (Kaluža) – 7. D. Varga (Žabčík, M. Varga), 13. Pořický (Studený), 24. Fojtík, 38. Dvořák (Báchor). Rozhodčí: Honza – Goňa, Čelechovský. Vyloučení: 3:4, navíc Fojtík(VAL) OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4

První třetina začala ve velkém tempu. Hned 20 sekund po startu se podařilo Technice vstřelit gól, když po nahrávce Petera Bustina skóroval kapitán Ondřej Stehlík. Sovy nabuzeny prvním gólem si vytvářely další šance. Bočkovu střelu od modré tečoval těsně před hostujícím brankářem Florek, bohužel trefil pouze boční oblouk branky. Další velkou šanci měl Michal Brzobohatý, gól však z této šance nevydoloval. V sedmé minutě přišla chvíle Bobrů. David Varga předvedl pěknou individuální akci a zakončil mezi chrániče Nováka. Ani ne za minutu mohl dostat Techniku zpět do vedení Peter Bustin, ale nedokázal trefit horní roh brány.

Na řadu přišla 13. minuta hry. Václav studený vyslal na Nováka střelu, ten ji vyrazil pouze na hokejku Jakuba Pořického a ten poslal Bobry do vedení. Technika se hnala za vyrovnáním, které se dostavilo čtyři minuty před koncem první periody. Jiří Čtvrtníček dorážkou dostal kotouč za Plška a stanovil výsledek po první třetině na 2:2.

Druhou třetinu začalo lépe Valašské Meziříčí. Ve 24. minutě se prosadil po nedorozumění v rozehrávce domácích Josef Fojtík. Technika chtěla vyrovnat, Michal Kupčík střílel od modré, brankář Plšek byl ale připraven. Vyrovnání přišlo ve 30. minutě. Vlastimil Odehnal poslal tvrdou střelu na bránu, kde jí dokázal dorazit Ondřej Stehlík, který se prosadil po druhé v zápase. O dvě minuty později zaváhal Josef Novák, ale hostující nedokázali tuto nabídku využít. Posledních pět minut bylo ze druhé periody nejzajímavějších. Ve 37. minutě se za vysokoškoláky trefil Peter Bustin, který dokázal akrobaticky zakončit pod horní tyčku branky hostujícího brankáře. Valašské Meziříčí ovšem brzy odpovědělo. Střelu od modré čáry tečoval Petr Dvořák a brankář Novák byl bez šance.

Třetí třetina nepřinesla ani jednu branku a hrálo se více zodpovědně. V jedné z mála šancí Peter Bustin sám před Plškem nedokázal skórovat. Na druhé straně ujel Fojtík, ale jeho projektil netrefil svatyni Nováka. Ve třetí třetině jsme viděli spoustu vyloučených, ale ani jeden tým nedokázal početní výhodu využít.

Ke slovu se dostalo prodloužení, kde byla šťastnější Technika. V čase 63:00 se dostal ke střele z mezikruží Ondřej Stehlík a rozhodl o bonusovém bodu pro tým Sov.

Po skončení duelu se strhla menší šarvátka, při které utrpěl újmu u hlavní trenér Techniky, Roman Kaňkovský, kterého zasáhla plastová láhev. Hostující Fojtík si tak odnesl z této šarvátky trest do konce utkání.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): My jsme hrozně rádi za zisk dvou bodů. Od třetí třetiny jsme odvedli bojovný výkon. Škoda že jsem nedokázali rozhodnout v základní hrací době.

David Handl (HC Bobři Valašské Meziříčí): Do utkání jsme nevstoupili dobře. Hned v prvním třídání jsme dostali gól. V průběhu utkání se oba týmy přetahovaly ve vedení. Náš problém je bránění soubojů před bránou. Nedokážeme pokrýt hráče a dostáváme zbytečné góly z dorážek, které dnes rozhodly.