Technika odjíždí z Valašského Meziříčí s prázdnou

17.9.2016, Jiří Komárek

B R N O - Ani druhý ligový zápas Technice nevyšel podle představ. Brněnští hokejisté nedokázali ani jednou skórovat a jejich chyby domácí Bobři nekompromisně trestali. Domácí zvládli lépe i vyhrocený konec utkání a Sovy se tak vrací z Valašského Meziříčí bez bodu.

2.kolo, sobota 17.9.2016, 17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Technika Brno  5:0  (1:0, 2:0, 2:0)
Plšek (Čáp) – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Žabčík, Pernický, Brunec, Dvořák, Kubo, Fojtík, Martiník, Podešva, Pořický, Studený, Baroš, Kuchařík.
Slavíček (Novák) – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Sedlák, Benýšek, Brzobohatý P., Bustin, Stehlík, Biolek, Buhaj, Boček, Čtvrtníček, Kozák, Matov, Brzobohatý M., Florek.
Branky a nahrávky: 16. Pořický (Podešva), 25. Podešva (Martiník), 39. Fojtík (Dvořák), 57. Pořický, 59. Fojtík (Žabčík). Vyloučení: 9:11. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.

Začátek zápasu byl rozpačitý z obou stran. Domácí i hosté si vytvořili pár menších šancí, ovšem brankáři byli úspěšnější a střely hráčů lapali. V 16. minutě však přišla první branka. Jan Podešva našel svojí střelou odkrytého Jakuba Pořického a ten se střelou do odkryté brány nemýlil - 1:0. To byla také jediná branka v první třetině. Zbytek se odehrál už jen převážně ve středu kluziště.

Druhou třetinu začali Bobři aktivněji a přebírali iniciativu v zápase. Ve 25. minutě se hráči a fanoušci Bobrů mohli opět radovat. Jan Podešva využil nepřehledné situace před Slavíčkem a poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení - 2:0. Poté bylo k vidění hodně vyloučení a celkově byla hra rozkouskovaná. V 39. minutě přišla další branka. Petr Dvořák nahrál přímo před bránu na nekrytého Josefa Fojtíka, který se z kleku prosadil střelou pod víko - 3:0. Tímto stavem skončila druhá třetina.

Bobři věděli, že nemusejí nikam pospíchat a Technika musí začít hrát. Podle toho také vypadala první polovina třetí třetiny. Bobři hráli zkušeně ze zajištěné obrany. V 57. minutě přidal další branku Jakub Pořický - 4:0. V 59. minutě přišla tečka v podobě poslední branky. Josef Fojtík využil situace před Slavíčkem - 5:0. Poté přišla ještě bitka mezi hráči a rozhodčí měli plné ruce práce. Naštěstí vše dobře dopadlo a zbytek utkání se již dohrál.

Bobři si tak připisují první výhru v letošní sezóně, zatímco Technika je po druhém zápase stále bez bodu.