Technika nezvládla přestřelku v Kopřivnici podle svých představ

17.12.2016, Jiří Komárek

B R N O - Technika vlétla do utkání svižně a hned v osmnácté vteřině otevřela skóre utkání. Poté se však strhla přestřelka ve které byli úspěšnější domácí. Utkání skočilo 9:5 pro Kopřivnici a Brňané odjeli domů s prázdnou.

27.kolo, sobota 17.12.2016, 17:00
HC Kopřivnice - HC Technika Brno  9:5  (2:1, 3:1, 4:3)
Vrba – Krutil, Teper, Čintala, Marek (A), Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Vyčesaný, Hrubý, Bartošák, Kabeláč, Pargač (C), Mach, Ollender, Červenka
Slavíček (od 35:40 Novák) – Švejda, Cívka, Odehnal (A), Sedlák, Šidák, Sedláček – Bustin, Stehlík (C), Biolek, Čtvrtníček, Boček (A), Buhaj, Brzobohatý P., Brzobohatý M., Florek, Grünwald
Branky a nahrávky: 1. Ollender (TS), 16. Teper (Sluštík, Mach), 22. Pěnčík (Pargáč, Ollender), 33. Teper, 36. Ollender, 46. Mach (Teper, Sluštík), 53. Pěnčík (Ollender, Pargáč), 56. Červenka (Mach), 59. Vyčesaný (Mach, červenka) – 1. Stehlík (Biolek, Šidák), 33. Šidák (Brzobohatý P.), 42. Sedláček (Stehlík), 43. Sedláček (Stehlík), 56. Biolek (Stehlík, Bustin). Rozhodčí: Škach – Goňa, Bubela. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0.

Utkání začalo poměrně rychle. Technika otevřela skóre hned v osmnácté sekundě, když střelu od modré šikovně tečoval Ondřej Stehlík. Domácí však ještě v první minutě zápasu dokázali z nařízeného trestného střílení vyrovnat. Konkrétně se o to zasloužil Samuel Ollender, který prostřelil Slavíčka mezi betony. Během minuty hry byli tedy diváci svědci dvou branek.

Po tomto hektickém startu se hra lehce uklidnila. V patnácté minutě fauloval Buhaj a domácím se podařilo využít tuto početní výhodu. Jakub Teper prostřelil dělovkou od modré Slavíčka, který měl zakrytý výhled. Víc branek do konce třetiny už nepadlo a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Druhou periodu otevřeli brankou tentokrát domácí. Marek Pěnčík prostřelil tvrdou střelou od modré Slavíčka a radoval se z navýšení náskoku svého týmu. Brňané zklidnili hru a ve třicáté minutě hráli přesilovku pět na tři. Sovy měly tlak a Adam Šidák dostal kotouč na modrou čáru od které následovně vypálil dělovku. Vrba proti této střele neměl žádnou šanci. Technika hrála dále přesilovku pět na čtyři, ale po chybné rozehrávce se dostal ke kotouči Jakub Teper, ujel do samostatného úniku a podařilo se mu prostřelit Slavíčka.

Tři minuty poté se dostal v útočné třetině domácích ke kotouči Samuel Ollender a ten prostřelil gólmana Brna. Slavíček následně střídal a do brněnské svatyně nastoupil Novák. Hra se uklidnila a další branka do konce druhé třetiny již nepadla. Do kabin se tak šlo za stavu 5:2 pro Kopřivnici.

V závěrečné části utkání se strhla přestřelka. Nejprve ve třetí minutě třetiny skórovala dvakrát Technika, když se svižnou střelou z levého kruhu prosadil David Sedláček a minutu poté Vysokoškoláci přidali další branku. Sovy tedy ztrácely na domácí pouze jeden gól a hrnuly se do vyrovnání. Tři minuty nato však využili přesilovku domácí. Po dlouhém tlaku se dostal ke kotouči Jakub Mach a střelou pod víko překonal muže ve svatyni Vysokoškoláků.

Brněnský celek si poté vytvořil tlak a snažil se o vstřelení kontaktní branky, ale hráči Kopřivnice se nakonec dokázali vymanit z jejich sevření a navýšili náskok. Marek Pěnčík si najel na pravý kruh a dělovkou pod víko prostřelil Nováka, pro kterého to byla velice těžká střela. Pět minut před koncem ještě vymetl šibenici branky domácích Martin Biolek, ale domácí stihli opět rychle odpovědět. Adam Červenka prostřelil svižnou střelou z mezikruží gólmana hostů.

Dvě minuty před koncem ještě hráči Kopřivnice využili přesilovku, když Michal Vyčesaný získal touš těsně před Novákem a jeho střela si našla cestu za brankovou čáru. Technice se sice podařilo rychle otevřít skóre utkání, ale hráči Kopřivnice bohužel dokázali po každém brněnském gólu rychle odpovědět a nakonec zvítězili 9:5. Vysokoškoláci tedy odjíždějí z Kopřivnice s prázdnou.

Vlastimil Odehnal (HC Technika Brno): To co si říkáme jsme vůbec neplnili, provedli jsme hromadu individuálních chyb. Nevím, co se odehrává v hlavách hráčů. Dáme gól, dostaneme se do zápasu a poté uděláme nesmyslnou a hrubou chybu. Z těch devíti gólů jsme jim minimálně na šest branek přihráli my. Nemůžu říct, že by hráči nebojovali, ale když si bude na ledě každý dělat co chce, tak nemůžeme vyhrávat.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Jsme rádi, že jsme Techniku konečně porazili. V minulém utkání jsme propadli, takže jsme rádi za ty tři body, ale na druhou stranu pět gólů je pořád moc. Dal bych cokoliv za to, abychom vyhráli 3:1 nebo nějakým takovým výsledkem. Každopádně jsme rádi, že jsme Techniku porazili a získali tři body.