Technika nedokázala v závěru srovnat a ze zápasu nemá ani bod

25.1.2017, Matouš Vojáček, Kryštof Severa, foto: Roman Kantor

B R N O - Technika celý zápas dotahovala, jenže závěr zápasu ji nevyšel. Kopřivnice si tak odváží z Brna všechny body a má zajištěnou účast ve vyřazovací části.

36.kolo, středa 25.1.2017, 18:00
HC Technika Brno - HC Kopřivnice  2:3  (0:1, 2:2, 0:0)
Slavíček (Holub) – Vokurka, Štancl, Sedláček D., Šidák, Sedláček S., Švejda – Švaňhal, Stehlík "C" Odehnal "A" – Látal, Čtvrtníček, Medek – Florek, Benýšek "A", Matov – Grünwald.
Šimeček (Fendrich) – Krutil, Teper, Čintala, Chalupa, Kowalczyk – Poruba, Sluštík "A", Hrubý, Suchý, Tomášek "C", Pargáč, Raška, Mach, Ollender, Červenka
Branky a nahrávky: 26. Matov (Benýšek), 28. Odehnal (Florek) – 9. Krutil (Poruba), 27. Mach (Kowalczyk), 31. Pargáč. Rozhodčí: Held – Novotný, Axman. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Technika začala první třetinu aktivně, ale do vedení se dostal jako první tým Kopřivnice. V přesilové hře se k odraženému kotouči dostal Michal Krutil a napálil jej pod víko branky Slavíčka. Rychle mohla srovnat dvojice Stehlík – Švaňhal, ale ani jeden z forvardů Techniky neprotlačil puk do sítě. Na druhé straně zlikvidoval několik nebezpečných akcí brankář Slavíček a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Benýšek byl v první třetině obětí krásného hitu jednoho z obránců Kopřivnice. Foto: Roman Kantor

Ve druhé třetině dostala Kopřivnice nabídku přesilovky po vyloučení Švaňhala, ale tu neproměnila a naopak udeřila Technika. V signalizované výhodě se kotouč odrazil na hůl Patrika Matova, ten zakvedlal kotoučem a poslal jej mezi betony brankáře Šimečka. Vyrovnaný stav dlouho nevydržel, Jakub Mach ujel domácí obraně a poslal kotouč pod víko. Gólové hody však pokračovaly, Florek našel před brankou Vlastimila Odehnala a ten srovnal na 2:2. Právě Odehnal mohl strhnout vedení na stranu Sov, ale ve své šanci minul odkrytou klec. Zafungovalo pravidlo nedáš – dostaneš. Jiří Pargáč dostal velké množství prostoru, které využil a poslal Kopřivnici do vedení 2:3.

Zdeněk Slavíček držel akcie Techniky celý zápas velmi vysoko. Foto: Roman Kantor

Poslední část byla v podání brněnské Techniky ve znamení tlaku, dostala k dispozici několik přesilovek, ale nedokázala docílit branky. Nejblíže vstřelené brance byl Matov, ale ten nezpracoval skákavý kotouč před brankou. Chvíli na to orazítkoval Adam Šidák svou střelou pravou tyč branky Šimečka. Závěrečný tlak branku nepřinesl a hosté si z Brna zaslouženě odvezli tři body.

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Špatně jsme začali, po první třetině jsme zejména díky Slávovi (Zdeněk Slavíček, pozn. red) prohrávali jen o jednu branku. Ve druhé třetině se projevila naše nemoc, dostali jsme branku hned poté, co jsme ji dokázali vstřelit. Celý zápas jsme prohrávali. Ve třetí třetině jsme sice nastřelili tyčku, ale sportovně musím uznat, že Kopřivnice si body zasloužila. My sestavu lepíme těsně před zápasem a kluci tak nejsou sehraní.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): V dnešním utkání jsme nyli lepší. Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili a zbytečně se to dostalo do závěru, kde jsme se báli o tři body. Jsme za ty body rádi, protože s Technikou jsme za celou sezónu ztratili asi jedenáct bodů.