Stehlík rozhodl v nájezdech a Technika veze do Brna dva body!

12.10.2016, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

K O P Ř I V N I C E - Technika odjížděla do Kopřivnice v roli outsidera, ale po dvou třetinách již vedla 5:4. Na začátku třetí třetiny již 6:4. Domácí ve třetí třetině zabrali a podařilo se jim srovnat. Technika nakonec vyhrála v nájezdech, kde rozhodl kapitán Stehlík.

9.kolo, středa 12.10.2016, 18:00
HC Kopřivnice - HC Technika Brno  6:7sn  (2:2, 2:3, 2:1 - 0:1)
Fendrich (na nájezdy Unzeitig) – Fojtík, Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Kabeláč, Tomášek, Pargáč, Červenka
Slavíček (na nájezdy Novák) – Cívka, Kaluža, Odehnal, Štancl, Kupčík, Sedlák, Vlček – Benýšek, Brzobohatý, Bustin, Stehlík, Biolek, Boček, Čtvrtníček, Kozák, Matov, Florek, Grunwald
Branky a nahrávky: 10. Kofroň (Fojtík), 17. Poruba (Tomášek, Kowalczyk), 24. Poruba (Kabeláč, Tomášek), 30. Pargáč (Červenka, Sluštík), 55. Krutil (Červenka), 58. Pargáč (Červenka) – 11. Boček (Florek), 19. Brzobohatý P. (Sedlák), 35. Bustin (Stehlík, Vlček), 36. Čtvrtníček (Brzobohatý, Sedlák), 37. Kaluža (Sedlák), 50. Čtvrtníček (Benýšek, Brzobohatý), rozh. náj. Stehlík. Rozhodčí: Zbořil – Maťašovský, Holibka . Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 235. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:6, 6:6.

Technika začala dobře, ale ani jedna z velkých šancí neskončila brankou. Zejména rána Bočka si říkala o zápis do kolonky střelců. To, co se nedařilo Sovám, se podařilo hokejistům Kopřivnice. Nejprve si s Teperovou ránou poradil Slavíček, ale o několik okamžiků později vypálil Adam Kofroň, kterému bylo dovoleno si svou střelu dorazit, na což byl gólman vysokoškoláků krátký. Vedení domácím moc dlouho nevydrželo. Na brankovišti Kopřivnice se nejlépe zorientoval Jan Boček, který poslal kotouč do branky Fendricha. Ačkoli měla Technika tlak a zaměstnávala brankáře domácích celkem často, tak šli do vedení opět kopřivničtí. Hostující beci nechali před brankou nekrytého Jana Porubu, jenž poslal puk o tyč do branky Techniky. Sovám se však povedlo ještě v první třetině srovnat. Sedlák narýsoval pěkný pas na Patrika Brzobohatého, který poslal puk do sítě.

Začátek druhé periody se Sovám zrovna nezdařil. Domácí Kopřivnice měla tlak a ten se jí povedlo zužitkovat. Ve čtyřiadvacáté minutě se po střele Kabeláče prosadil Jan Poruba. Proti jeho dorážce byl Slavíček v bráně Sov bezmocný. Krátce před polovinou duelu bylo s Technikou ještě hůř. Sluštík ze svého postavení za brankou soupeře našel před Slavíčkem úplně volného Jiřího Pargáče, který procedil kotouč přes výstroj Slavíčka. Druhou polovinu druhé třetiny byla Technika jako vyměněná. Nejprve se z dorážky prosadil Peter Bustin, který těžil ze svého dobrého postavení. O 31 vteřin později bylo srovnáno. Po vyhraném buly se do puku opřel Jiří Čtvrtníček a střelou nad vyrážečku srovnal. Obrat dokonal v dvojnásobné přesilovce obránce Marek Kaluža, jenž dostal nabito od svého spoluhráče Jana Sedláka, a jeho rána zaplula přesně k tyči. Oba celky zamířily do šaten za stavu 4:5 pro hostující Techniku.

Domácí se snažili ve třetí třetině rychle srovnat, ale zejména díky skvělému Slavíčkovi se tak nekonalo. Po gólu volala zejména šance Červenky, ale i jeho perfektně vychytal brankář Techniky. Sovy hrály hlavně na brejky, což se potvrdilo v padesáté minutě, kdy se v situaci dvou na jediného beka ocitla dvojice Karel Benýšek a Jiří Čtvrtníček. Druhý jmenovaný dostal přihrávku a poslal touš nad lapačku Fendricha. Další branku mohla Technika přidat při vyloučení domácího Tomáška, ale Fendrich svůj celek podržel. Vzhledem k tomu, že Sovy své příležitosti neproměnily, tak přišel trest. Pět minut a dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny neuhlídali beci Techniky Michala Krutila, jenž poslal puk, z mezikruží, do sítě. Kopřivničtí dál bojovali a Slavíček se měl co ohánět. Po jedné z takových situací vznikla šarvátka před brankou Techniky. Z již zmíněné šarvátky si odnesli domácí Sluštík a hostující Boček dvě minuty za hrubost a pokračovalo se ve čtyřech na obou stranách. Hra čtyři na čtyři přinesla domácím tolik kýžené vyrovnání. Puk se dostal na hokejku Jiřího Pargáče a ten poslal zápas do prodloužení.

Prodloužení, které bylo hrané ve třech na obou stranách přineslo několik vážnějších šancí. Po brance volal zejména brejk tří hráčů Sov na jednoho obránce, nicméně ani tato akce branku nepřinesla. Ve třetí minutě prodloužení se nechal vyloučit Teper, ale ani jeho vyloučení Sovy nepotrestaly. Necelé tři vteřiny před koncem prodloužení byl opět vyloučen Teper, ale utkání se přesto muselo rozhodnout v nájezdech.

Za Techniku se jako první rozjel Ondřej Stehlík a bekhendem překonal Unzeitiga, jenž nahradil svého kolegu na nájezdy v bráně. Poruba nenašel místo mezi betony Nováka, který podobně jako Unzeitig nahradil svého kolegu v bráně. Kaluža vystřelil, ale domácí gólman si pohlídal místo mezi betony. Kofroň se pokusil o střelu, ale Novák si poradil. Jiří Kozák se pokusil o forhendový blafák, ale nenašel místo mezi chrániči hostujícího gólmana. Tomášek se pokusil o kličku do bekhendu, ale hostující gólman mu kotouč dokázal vypíchnout a Technika tak dokázala porazit Kopřivnici po samostatných nájezdech 6:7.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Před zápasem jsme dva body brali. Po zápase nás ztráta jednoho mrzí. Před koncem jsme vedli a udělali jsme zbytečné chyby, na které jsme hráče upozorňovali.