Sovy vyšly střelecky naprázdno. V Porubě dostaly „kanára“

2.11.2016, Daniel Kinc, foto: Tomáš Paulík.

P O R U B A - Bohužel, ani podruhé to proti velkému favoritovi nevyšlo. Po Vsetínu podlehla Technika také Porubě, proti níž vyšla jak gólově, tak bodově naprázdno. Utkání rozhodla závěrečná třetina hry, kdy k náskoku 2:0 připojili domácí další čtyři branky a definitivně rozhodli o osudu zápasu.

15.kolo, středa 2.11.2016, 18:00
HC RT Torax Poruba - HC Technika Brno  6:0  (1:0, 1:0, 4:0)
Kubáň – Slavík, Puškár, Tichý, Puzič, Rudl, Bail, Adamík – Sedlář, Piecha, Slováček – Němec, Hudeček, Illéš – Ballner, Zachar, Kafka – Seidler, Tomčák, Kuťák (od 43. Orság)
Novák (od 42. Slavíček) – Švejda, Kaluža, Vokurka, Šidák, Fišera – Florek, Brzobohatý P., Bustin, Stehlík, Nováček, Cívka, Benýšek, Čtvrtníček, Grünwald, Brzobohatý M., Medek
Branky a nahrávky: 11. Kafka (Slavík), 25. Zachar (Hudeček), 42. Illéš (Slavík), 42. Kafka (Zachar), 48. Rudl (Němec, Hudeček), 56. Slavík (Němec, Hudeček). Rozhodčí: Koziol – Novotný, Axman. Vyloučení: 5:3. Průběh utkání: 6:0.

Ani úvod druhého vzájemného zápasu s brněnskou Technikou příliš krásy nepřinesl. Ve čtvrté minutě mohl ohrozit Novákovu svatyni Petr Seidler, ten ale tečoval Tomčákovu střelu mimo. RT TORAX šel do vedení až v jedenácté minutě, kdy Dominik Kafka překvapil nejen brněnského brankáře, ale možná i sám sebe. Porubský útočník vypálil kousek za modru čarou a přízemní střelou našel mezeru pod pravým betonem – 1:0. Zvyšovat mohl po Tichého nabídce Martin Piecha, ten ale před prázdnou brankou promáchl.

Poruba musela na začátku druhé dvacetiminutovky bránit téměř dvouminutové dvojnásobné oslabení. Do největší příležitosti se dostal Michal Brzobohatý, ani ten ale nadvakrát nedokázal na Kubáně vyzrát. Porubští pak zvyšovali. David Zachar vteřinu po ubránění oslabení vypálil z levého kruhu a s pomocí protější tyče zvýšil – 2:0. Andreas Kubáň poté zabránil úniku Michala Brzobohatého, hlavní sudí ale vyhodnotil zákrok jako faul na trestné střílení. Porubský fantóm však nezaváhal ani tentokrát a zastavil Brzobohatého střelu levým betonem. Na druhé straně zase mohl zvyšovat David Ballner, porubský forvard ale tváří v tvář Novákovi neuspěl. O chvíli později zase Jan Hudeček trefil zpoza kruhů tyč a zanedlouho zase Martin Piecha netrefil z metru prázdnou branku.

Porubští dokonali zkázu Techniky v polední třetině. Jakub Illéš dostal mnoho prostoru v útočné třetině, najel si mezi kruhy a zamířil nad Novákovu lapačku k levé tyči – 3:0. V tu chvíli nahradil brněnského Nováka v bráně Zdeněk Slavíček. Ten se ale ani neohřál a už musel lovit puk ze své sítě. Po 21 sekundách přenechal Dominik Kafka kotouč Davidu Zacharovi, který neměl problém uklidit kotouč do odkryté klece – 4:0. Za šest minut bylo hotovo. Střelu Erika Němce sice Slavíček ještě vyrazil, na dorážku Dominika Rudla od levého mantinelu, kdy puk zaplul pod jeho betony, už ale nestačil – 5:0. Čtyři minuty před koncem pak domácí přidali šestý hřebíček. Erik Němec nahrával na pravý kruh Marku Slavíkovi, který zamířil přesně pod Slavíčkovu vyrážečku k protější tyči – 6:0.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že kluci podali perfektní výkon. Výborně se pohybovali, byl tam důraz v brankovišti a vše, co jsme si představovali, takže se jim nedá se nic vytknout. Jen škoda, že jsme zápas nedokázali rozhodnout dříve, protože jsme byli téměř neustále na puku. Ve třetí třetině jsme utkání měli už jednoznačně pod kontrolou a potvrdili to také góly. Určitě vládne spokojenost.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Musím uznat, že domácí byli jednoznačně lepším celkem. Je škoda, že jsme nedali gól z dvojnásobné přesilovky ani z trestného střílení, protože tímhle jsme se mohli dostat zpátky do zápasu. Tam se ten zápas určitě lámal a domácí si pak závěr už zkušeně pohlídal. Jednoduše řečeno – když nedáte gól, nemůžete vyhrát.