Sovy srdnatě bojovaly, ale nedokázaly Bobry porazit

28.12.2016, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

B R N O - V rámci devětadvacátého kola hostila domácí Technika Bobry z Valašského Meziříčí. Hostující hokejisté šli rychle do vedení zásluhou Nedbálka, na jeho branku dokázaly Sovy odpovědět až ve třetí periodě, kdy srovnal Patrik Štancl. Bobři však záhy skórovali a odvezli si domů tři body.

29.kolo, středa 28.12.2016, 18:00
HC Technika Brno - HC Bobři Valašské Meziříčí  1:2  (0:1, 0:0, 1:1)
Novák – Strýček "A", Sedláček, Štancl, Sedlák "A", Šidák – Medek, Čtvrtníček, Stehlík "C", Brzobohatý P., Biolek, Švaňhal, Florek, Buhaj, Brzobohatý M, Matov, Grünwald
Čáp – Mikel, Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický "C", Baroš, Brunec "A", Dvořák "A", Varga D., Varga M., Hlaváč, Stedený, Podešva
Branky a nahrávky: 2. Štancl (Florek, Brzobohatý P.) – 2. Nedbálek (Studený, Dvořák), 47. Hladiš (Martiník). Rozhodčí: Mgr. František Held – Bohuslav Maloušek, Marek Čelechovský, Bc.. Vyloučení: 2:4, navíc Grünwald (TEC) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Komentář k utkání

Hosté vstoupili aktivně do duelu a proměnili hned první přesilovou hru. Ve třetí minutě se střelou od modré prosadil Michal Nedbálek, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Za domácí mohl srovnat Švaňhal , ale netrefil svatyni brankáře Čápa. V závěru třetiny opět hrozili hosté, ale Novák zůstal pozorný a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Velkou šanci domácích spálil Ondřej Švaňhal, foto: Tomáš Paulík

Druhá třetina byla plná ostrých soubojů, po jednom z nich musel odstoupit Hynek Grünwald, jenž inkasoval sporný trest na pět minut + do konce utkání, za úder do oblasti hlavy a krku. V dané přesilovce měl největší šanci domácí Čtvrtníček, jenž ujel v oslabení, ale jeho střela si nenašla cestu do branky. Skóre tak zůstalo i po druhé třetině stejné.

Druhá třetina přinesla velké množství soubojů, foto: Tomáš Paulík

Kýžené vyrovnání Techniky přišlo krátce po začátku třetiny. Florek vybojoval puk pro Patrika Štancla, který vypálil od modré a připsal si první branku v dresu Sov. Vzápětí mohl vysokoškoláky poslat do vedení Patrik Matov, který dostal pas před branku, ale nedokázal překonat Čápa. Chvíli na to zafungovala hokejové pravidlo nedáš - dostaneš. Dominik Hladiš přejel modrou čáru, nahodil puk na branku a ten k překvapení všech skončil za brankovou čárou. Ačkoli se Technika snažila o vyrovnání, tak se jim překonat Čápa nepodařilo a Bobři si tak odvezli domů tři body.

Šance Patrika Matova zůstala nevyužita, foto: Tomáš Paulík

Ohlasy trenérů

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Nehodnotí se to lehce, konečně jsme hráli vyrovnaný zápas. Dostali jsme hloupý gól švihem o modré pár minut před koncem. Letos nám skutečně není přáno a doufám, že ten příští rok bude lepší.

Radim Dvořák (HC Bobři Valašské Meziříčí): Nebyl to z naší strany dobrý zápas, naštěstí dobře dopadl. Přizpůsobili jsme domácímu týmu, nehráli jsme dobře. Naštěstí to kluci zvládli a zaslouží si pochvalu za bojovnost.