Sovy podlehly po urputném boji Slezanu Opava

17.11.2016, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

B R N O - Brněnská Technika se utkala v rámci devatenáctého kola se Slezanem Opava. Již po sedmnácti vteřinách Sovy prohrávaly a i přes střeleckou převahu nedokázaly brankáře Šafránka překonat a podlehly Opavě 0:4.

19.kolo, čtvrtek 17.11.2016, 18:00
HC Technika Brno - HC Slezan Opava  0:4  (0:1, 0:1, 0:2)
Novák – Kaluža, Vlček, Fišera, Šidák, Odehnal "A", Cívka, Štancl, Švejda – Bustin, Stehlík "C", Švaňhal – Brzobohatý P, Brzobohatý M, Čtvrtníček – Nováček, Benýšek "A", Medek – Florek, Grünwald, Buhaj
Šafránek – Galvas, Černý, Slavík, Šindelář, Tuma – Štindl, Herman, Wolf, Polok "A", Černý, Grygar, Chalupa, Vítek, Rousek, Pavelek
Branky a nahrávky: 2. Vítek (Grygar), 38. Rousek (Pavelek), 43. Wolf (Pavelek, Šindelář), 51. Grygar (Vítek, Chalupa). Rozhodčí: Slavka – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Průběh utkání: 0:4.

Technice se nepovedl start do utkání, již po sedmasedmdesáti vteřinách prohrávala 1:0. Hosté rozebrali domácí defenzívu a Jakub Vítek neměl problém s posláním kotouče do sítě. Technika byla z počátku zápasu aktivní a její aktivitu mohl ve čtvrté minutě zužitkovat Kaluža, ale jeho rána mířila až příliš nad. Velkou šanci si připsal Tomáš Buhaj, když vystihl rozehrávku hostí, Šafránek byl však připraven. V druhé polovině první třetiny si zahráli hosté přesilovou hru, ale Novák šancím hostujícího celku odolal.

Druhá třetina začal tlakem Techniky. V páté minutě byl vyloučen Slavík a Technika měla k dispozici druhou přesilovku v utkání. V té mohl srovnat Vlastimil Odehnal, ale jeho plácnutí do puku zastavil na brankové čáře jeden z hostujících hráčů. O chvíli později se nechal vyloučit Pavelek a Sovy hrály krátkou přesilovku pěti proti třem. Velkou šanci měl v již zmíněné přesilovce Čtvrtníček, ale jeho teč minula klec Opavy. Emoce gradovaly a přibylo i vyloučených. Za vzájemnou potyčku byl vyloučen Benýšek se Štindlem. Krátce před koncem prostřední části navýšila Opava svůj náskok. Pavelek dokázal využít propadu domácí defenzívy a našel na kruhu volného Tomáše Rouska, jehož střela zamířila za bezmocného brankáře Techniky. V úplném závěru trefil tyč hostující Chalupa. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Chvíli po začátku třetí periody musel za katr Odehnal a toho dokázala Opava využít. Pavelek našel u pravé tyčky Petra Wolfa, jenž překonal Nováka potřetí. Snížit za Techniku mohl při situaci čtyř proti čtyřem Ondřej Švaňhal, ale jeho nebezpečná střela šla jen těsně nad branku. Poslední hřebíček do rakve vysokoškoláků zatloukl Petr Grygar, který po pase od Vítka využil nepozornosti domácí obrany a Technika tak dostala i čtvrtou branku po hezké kombinaci. Na obrat se již vysokoškoláci nezmohli a Opava si odváží tři body.

Pavel Hulva (HK Opava): Utkání bylo velice příjemné. Domácí na svém ledě nedávno porazili Kopřivnici a zvedají se, takže výhra venku potěšila o to víc. Měli jsme menší problémy se sestavou, ale i hráči, kteří pravidelně nehrají ukázali, že na to mají. Musím přede všemi smeknou, výborný výkon gólmana i celého mužstva.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): S Opavou máme delší dobu nepříjemnou bilanci a nehraje se nám s nimi dobře. Utkání jsme začali velice špatně, dostali jsme gól do prázdné branky, udělali tři chyby za sebou a hráči nechodili před gólmana. Nedokázali jsme využít přesilovky díky kterým jsme se mohli dostat do zápasu. Soupeř si poté náskok ve třetí třetině pohlídal a my jsme neměli moc šancí, abychom tento zápas zvrátili.