Sovy nestačily na Nový Jičín

14.12.2016, Matouš Vojáček, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

B R N O - Sovy nedokázaly vzdorovat Novém Jičínu, který po první třetině vedl 1:0. Ve druhé třetině dokázala Technika srovnat, jenže následně dvakrát inkasovala, což se ukázalo jako klíčový moment. Nový Jičín si tak odváží jednoznačnou výhru 5:1.

26.kolo, středa 14.12.2016, 18:00
HC Technika Brno - HC Nový Jičín  1:5  (0:1, 1:2, 0:2)
Novák – Švejda, Kupčík, Odehnal "A", Sedlák "A", Šidák, Štancl, Sedláček, Cívka – Čtvrtníček, Stehlík "C", Bustin, Brzobohatý P., Biolek, Nováček, Buhaj, Brzobohatý M., Švaňhal, Florek, Medek, Boček
Slovák – Běhal, Hruška "A", Vašut "C", Pisarik, Dresler, Zahradníček, Cabák – Palacký, Daron, Slovák, Málek, Zdeněk, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Luka, Novotný "A", Uhlár, Christov
Branky a nahrávky: 27. Stehlík (Bustin, Sedláček) – 19. Zdeněk (Luka), 29. Luka, 30. Luka (Dresler), 46. Christov (Luka), 58. Kratochvíl (Slovák II.). Rozhodčí: Held – Linhart, Horažďovský. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

Utkání začalo opatrně, ani jeden tým se nikam nehnal, spíše než hokejové akce byly vidět fauly. První větší příležitost si vytvořil Sonnek, ale jeho střelu dokázal Novák zlikvidovat. Na druhé straně mohl skóre otevřít Stehlík, ale jeho teč skončila pouze na betonech Slováka. První branky docílili hosté krátce před koncem. Přečíslení tří na dva zakončil jemnou tečí Jiří Zdeněk a Jičín vedl.

První zápas v dresu Techniky odehrál David Sedláček

Druhá třetina nabídla o poznání více hokejových akcí, Technika dostala k dispozici přesilovku pět na tři a tu dokázala proměnit. Nováček v sovím dresu našel na pravém kruhu Bustina, který poslal kotouč před branku Ondřeji Stehlíkovi, a ten jej usměrnil za záda brankáře hostí. Jičín dokázal chvíli na to opět strhnout vedení na svou stranu. Domácí defenzívě uprchl Vladimír Luka a bekhendovou kličkou překonal Nováka v brance Techniky. O minutu a dvě vteřiny později vedli hosté už o dvě branky. Dresler našel Vladimíra Luku a ten překonal Nováka potřetí. Chvíli před koncem třetiny mohl snížit kapitán Stehlík, ale jeho forhendový blafák skončil na vyrážečce Slováka.

Do poslední periody vlétly Sovy aktivně a snažily se rychle snížit, ale veškeré snahy končily na brankáři Slovákovi. Touhu po snížení zlikvidoval Christov Vít, jenž ujel společně s Vladimírem Lukou do přečíslení a zakončil jej nad lapačku Nováka. Techniku sražela vyloučení, ale i přesto si vytvořila pár slibných šancí. Poslední branku dnešního večera přidal Šimon Kratochvíl, který se střelou mezi betony nemýlil. V závěru zápasu mohl snížit Švejda, ale na Slováka si nepřišel.

Ondřej Stehlík zůstal jediným střelcem Sov.

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): První třetina nám nevyšla. Všude jsme byli pozdě. Podržel nás brankář Novák. V prostřední části jsme se do zápasu vrátili, ale hloupé chyby, resp. jedna chyba a poté neukázněnost hráčů nás opět dostala do stavu, kde jsme prohrávali. V poslední třetině jsme se zápasem chtěli něco udělat, ale soupeř už nás do zápasu nepustil.

Robin Bacul (HK Nový Jičín): Začátek zápasu jsme měli dobrý a dostali jsme se do tlaku. Potom jsme se nechali zbytečně vyloučit a hra se vyrovnala. Zlepšenou hrou v závěru první třetiny jsme odskočili do vedení. Druhá třetina se nesla ve znamená hodně přesilovek a oslabení. Tam se nám podařilo odskočit na 1:3 a utkání jsme dovedli do zdárného konce.