Sovy houževnatě bojovaly, ale play-off si nezahrají

4.2.2017, Matouš Vojáček, foto: Roman Kantor

B R N O - Technika zaspala úvod a dostala rychle po sobě dva góly. Během druhé třetiny Sovy snížili, ale ve zbytku utkání už nepadla jediná branka, a tak si Draci odvážejí z hnízda všechny tři body. Technika touto prohrou ztrácí jakoukoliv šanci na vyřazovací boje.

39.kolo, sobota 4.2.2017, 17:00
HC Technika Brno - Draci Šumperk  1:2  (0:2, 1:0, 0:0)
Slavíček (Holub) – Vágner, Štancl, Sedláček, Vokurka – Odehnal ''A'', Brzobohatý, Benýšek ''A'', Biolek, Florek, Stehlík ''C'', Čtvrtníček, Augustin, Medek, Matov, Grünwald, Látal
Kůdela (Svoboda) – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil – Langr, Matějka ''C'', Vymazal, Vachutka, Sedláček, Králík, Novosad, Cink ''A'', Hroch, Fischer ''A'', Ostřanský
Branky a nahrávky: 35. Augustin (Vokurka) – 8. Sedláček (Novosad, Řezáč), 10. Hroch (Fischer) Rozhodčí: Slavka – Maťašovský, Mikšík Vyloučení: 11:6 + Vlastimil Odehnal st. (Trenér TEC) TH. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Průběh utkání: 2:0, 2:1

První periodu začali aktivněji domácí. Hned v první minutě zkoušel na hostujícího Kůdelu vystřelit Patrick Brzobohatý, ale střela byla zblokovaná. Draci se ke slovu dostali až v páté minutě, když se Michal Vymazal snažil dostat do útočného pásma, jenže narazil na dobře fungující obranu Techniky. V šesté minutě se opět snažil prosadit Vymazal. Střelu z levé strany však chytil Slavíček lapačkou. Na začátku osmé minuty se dostal ke střele z otočky Patrick Brzobohatý, ale střela mu nesedla. A tak přišla poslední sekunda osmé minuty. Zdeněk Novosad objel branku Slavíčka a naservíroval kotouč před úplně volného Pavla Sedláčka, který neměl problém překonat domácího brankáře.

Sovy se ani nestačily vzpamatovat a už měly v brance další gól. Radek Fischera vybojoval puk v rohu branky a poslal jej na Davida Hrocha. Ten už měl velmi jednoduchou pozici a trefil místo ve spodní části branky. V desáté minutě měl ještě šanci skórovat Michal Vymazal, když stál před úplně prázdnou brankou, ale rychlí přístup domácích obránců znemožnil vstřelení třetího gólu. V patnácté minutě se snažil prosadit dělovkou Tomáš Drtil, ale skóre po této střele zůstalo stále stejné. V devatenácté minutě ujeli hosté dva na jednoho, ale Jiří Vokurka ukázal skvělý obranný zákrok holí.

Foto: Roman Kantor

Do druhé periody vlétli Draci velmi aktivně a snažili se o zvýšení skóre. Michal Vymazal posílal kotouč před Slavíčka ,kde stál před brankou dobře postavený Sedláček, jenže jeho teč šla mimo bránu. Ve dvacáté druhé minutě se dostal ke střele Stehlík, ovšem Hynek Kůdela byl připraven. Ve dvacáté páté minutě si dobře před Slavíčka vybruslil Tomáš Drtil, který se snažil zakončit bekhendem, ale Slavíček byl připraven.

Ve třicáté třetí minutě měl obrovskou šanci Daniel Vachutka, který dostal puk před prázdnou bránu, bohužel pro Draky minul. A tak přišla třicátá pátá minuta a přesilová hra domácích pět na tři. Jiří Vokurka dostal puk na střed hřiště, kde stál Vojtěch Augustin, který neměl problém zakončit. O chvíli později dostali šanci hrát dvojnásobnou přesilovou hru hosté, jenže ti nedokázali skórovat. V poslední minutě se ještě k dobré střele dostal Tomáš Sedlák, který trefil pouze tyč Slavíčkovy brány.

Foto: Roman Kantor

Již ve čtyřicáté první minutě mohli jít hosté do dvougólového vedení, když ujeli po chybě Augustina čtyři na dva. Daniel Vachutka vzal celou situaci na sebe, ale jeho střela byla hodně nepřesná. O pět minut později zkoušel štěstí střelou příklepem Jakub Řezáč a Slavíček musel tuto střelu krýt tygřím skokem k tyči. V padesáté minutě se Vojtěch Augustin dostal do útočné třetiny a strhl na sebe všechny obránce. Zkusil tedy nahrát na volného Patrika Štancla, ale přihrávka byla nepřesná a žádné nebezpečí nevzniklo. V poslední tříminutovce měl dobrou šanci Daniel Hroch, který našel ve shluku těl kotouč a měl před sebou úplně prázdnou bránu, jenže nedal. Závěr zápasu ovlivnil ještě trest ve hře, pro trenéra domácích, ale branka již nepadla. A tak je jasné, že Technika přišla i o teoretickou šanci na postup do play-off.

#TECvSUM #vletnetedotohosnami

Fotka zveřejněná uživatelem Technika Brno (@hctechnikabrno),

Luděk Stehlík (trenér HC Technika Brno):
Z naší strany hodně bojovné utkání, myslím si, že soupeř nedostal nic zadarmo. Srážela nás častá vyloučení.

Aleš Flašar (trenér Draci Šumperk):
Za výhru jsem rád. Zahodili jsme velké množství šancí, čímž jsme Techniku dostávali do hry.