Sovy bojovaly až do konce, z Opavy ale odjíždějí bez bodu

21.12.2016, Daniel Kinc, foto: Tomáš Paulík

O P A V A - Bohužel, ani tentokrát to nevyšlo. Technika na ledě Opavy po první třetině prohrávala, na začátku druhé zvládla vyrovnat a na další dvě trefy odpověděl Peter Bustin. Ve třetí části však Opavští rozhodli utkání pro sebe a po výhře 5:2 získali všechny tři body.

28.kolo, středa 21.12.2016, 18:00
HC Slezan Opava - HC Technika Brno  5:2  (1:0, 2:2, 2:0)
Šafránek – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr (C), Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek.
Slavíček – Švejda, Cívka, Strýček, Sedlák, Šidák, Sedláček – Bustin, Stehlík (C), Biolek, Čtvrtníček, Medek, Matov, Brzobohatý P., Buhaj, Florek, Grunwald, Brzobohatý M., Švaňhal.
Branky a nahrávky: 18. Chalupa (Polok, Selingr), 28. Selingr (Polok), 29. Pavelek (Vítek, Mosler), 47. Černý Galvas, Vítek), 48. Holík (Galvas, Selingr) – 28. Stehlík (Švejda), 33. Bustin (Sedlák, Stehlík). Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. Diváci: 222. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Utkání začalo vlažně, postupem času ale opavští hokejisté začali svého soupeře přehrávat. Slezané si vynutili fauly. Dokonce hráli zkrácenou dvojnásobnou přesilovku. Tu sice nevyužili, ale po zákroku Švejdy získali stejnou možnost znovu.

Tentokrát s ní naložili o poznání lépe. Po dlouhém obléhání hostující branky Polok vrátil puk před hostující klec a Petr Chalupa zametl puk za záda Slavíčka.

Ve druhé třetině Sovy nejprve srovnaly, když Ondřej Stehlík nadvakrát procpal puk za záda Šafránka. Opavští ale svého soka znovu přimáčkli na led. Polok přiťukl puk Pavlu Selingrovi, který se trefil bez přípravy náramně pod víko – 2:1.

Uběhla sotva minuta hry, Vítek našel chytrou přihrávkou zpoza branky Zdeňka Pavelka a ten chirurgicky přesnou střelou k tyči poslal Slezan do dvoubrankového trháku.

V závěru druhé dvacetiminutovky snížil v přesilovce Peter Bustin a Technika byla zpátky ve hře. Opavským ale dodal klid na hokejky Lukáš Černý, jenž zužitkoval další početní výhodu domácích, a vzápětí se Slezané radovali popáté.

V oblíbené přesilovce čtyři na tři Galvas předal puk svému parťákovi z obrany Vladimíru Holíkovi, který se opřel do puku a zasadil brněnskému celku pátý úder.

Pavel Hulva (HK Opava): „Je fakt, že jsme Technice vzali v sezoně všechny body. S tím jsme spokojeni. Máme za sebou dva těžké zápasy, takže jsme se nyní těžko rozjížděli. Postupně jsme se ale dostali do tempa. Vedli jsme 1:0, pak soupeř sice srovnal, ale odskočili jsme mu na 3:1. Škoda, že jsme výsledek nepotvrdili a místo toho jsme inkasovali. Ve třetí třetině jsme se dali dohromady a zápas si pohlídali. Celkově jsme podle mě byli lepším mužstvem. Přes svátky nabijeme baterky a věřím, že to bude ještě lepší.“

Vlastimil Odehnal (HC Technika Brno): „Neodehráli jsme špatný zápas, ale srazili nás individuální chyby a nedisciplinovanost.".