Sovám vstup do baráže nevyšel, doma podlehly Jindřichovu Hradci

1.3.2017, Daniel Kinc, foto: Roman Kantor

B R N O - Technika zahájila baráž porážkou. Hosté se v utkání na začátku druhé třetiny ujali vedení, které v polovině utkání zmírnil svou trefou Biolek a vykřesal pro vysokoškoláky naději do třetí části. Tam se však znovu radovali hosté, svou výhru potvrdili střelou do prázdné branky a závěrečné snížení Patricka Brzobohatého už jen kosmeticky upravilo výsledek na 2:4 z pohledu domácích.

B1, středa 1.3.2017, 18:00
HC Technika Brno - KLH Vajgar Jindřichův Hradec  2:4  (0:1, 1:1, 1:2)
Novák (Holub) – Habrovec, Švaňhal, Sedláček, Vlček, Štancl, Šidák – Látal, Odehnal "A", Benýšek "A", Biolek, Florek, Stehlík "C", Čtvrtníček, Bustin, Medek, Brzobohatý P., Boček
Formánek (Pírs) – Tržil "A", Kohút T. "A", Růžek, Pípal, Bureš, Straka, Zderadička – Šalamoun, Hrouda, Jaša, Červený, Lazorišák "C", Jindra, Bílek, Beran, Furch, Kohút D., Heldák, Vantuch
Branky a nahrávky: 29. Biolek (Brzobohatý P., Vlček), 60. P. Brzobohatý – 18. Kohút D., 23. Straka (Jaša, Šalamoun), 47. Heldák (Furch, Kohút D.), 59. Šalamoun (Pípal) Rozhodčí: Obádal – Goňa, Wesley Vyloučení: 3:5 Využití:0:1 . V oslabení 0:1 Diváci: 41 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3

První šanci letošního úvodního barážového klání měl domácí Patrick Brzobohatý, který rychle obkroužil branku, ale gólman Formánek si prostor u své tyče pohlídal. Za další dvě minuty měl velkou šanci Benýšek, který uháněl sám na branku, nicméně hostující brankář opět skvěle zasáhl. Skóre se nepovedlo otevřít Stehlíkovi, který dostal pas od navrátilce Bočka, ze vzduchu sklepl puk, ale Formánek jeho ránu reflexivně vyrazil. V patnácté minutě měl svou šanci také Čtvrtníček, který trefil střelou z první beton brankář a o dvě minuty později ten samý hráč předvedl povedenou útočnou akci, kdy se protáhl mezi beky, ale Formánek jeho pokus vyrazil do ochranné sítě. Techniku mohly neproměněné šance mrzet, neboť se hosté dostali do vedení ze své první větší šance. David Kohút hbitě napadal, obral o puk jednoho ze soupeřů a v úniku prostřelil Nováka střelou nad lapačku – 0:1. Pro Vajgar mohlo být ještě veseleji, poté co Heldák chvíli před koncem třetiny otřel svůj pokus o tyč Novákovy svatyně.

Souboj s Jindřichovým Hradcem byl plný osobních soubojů. Foto: Roman Kantor
Jak hosté první třetinu skončili, tak skvěle načali i tu druhou. Po dvou a půl minutách hry se v přesilovce dostal puk na modrou čáru k Adolfu Strakovi, jenž prudkou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. Na druhé straně mohl odpovědět Čtvrtníček, ale toho již potřetí skvěle vyčapal brankář Formánek. Domácí snížili krátce před polovinou duelu. Vlček našel na kruhu Brzobohatého, ten vyšperkoval akci na volného Martina Biolka, jenž se z první trefil přesně pod břevno – 1:2. V závěru třetiny si Technika vypracovala velký tlak. Nejprve Sedláčkovu ránu tečoval Biolek těsně mimo a následně Bustin v akci 2 na 1 minul klec Jindřichova Hradce.

Na sklonku třetí části měl velkou šanci Švaňhal, ale po individuální akci trefil jen tyč a na druhé straně přišel trest. Kohútovu ránu ještě domácí obrana zablokoval, jenže autor střely vrátil kotouč na volného Denise Heldáka a ten jej uklidil do sítě – 1:3. Hosté si hlídal svůj náskok, který mohl zvýšit ještě Jaša, ve vyložené šanci však minul odkrytou klec, a následně se zaskvěl gólman Novák, který se skvěle roztáhl na čáře a udržel naděje domácích. Ty však vyhasly minutu a půl před koncem, když se pokus Švaňhala odrazil k Dominiku Šalamounovi a ten se bezpečně trefil při hře domácích bez brankáře do odkryté branky – 1:4. Poslední slovo ale měli přeci jen domácí, kteří zmírnili prohru, když se půl minuty před koncem prosadil Patrick Brzobohatý, jehož nahození si do vlastní branky srazil jeden z beků Vajgaru.

Vlastimil Odehnal st. (HC Technika Brno): Takový zápas se hodnotí skutečně těžce, myslím si, že nasazení a bojovnost tam byla. Nicméně byli jsme zbytečně nervózní. V první třetině jsme měli veliký tlak, ale nedali jsme gól oni ho dali z de facto první střely. Musíme se vyvarovat chyb, ale nic se zatím neděje, je to jakoby play-off. První bod jsme sice nezískali, ale ještě máme tři zápasy na to, abychom to zvrátili. Loni jsme v play-off dostali také v první zápase sedmičku. V sobotu jedeme do Sokolova vyhrát.

Milan Mazanec (KLH Vajgar Jindřichův Hradec): Bylo vidět, že se utkávají poslední mužstva druhé ligy. To znamená málo dovednosti, ale o to více úsilí. Soupeř měl toho úsilí víc. Musím říct, že bruslil dobře. Technika hrála s velkým nasazením. Měla hodně střel, po dvou třetinách snad třicet střel a my pouze deset. Ovšem byli jsme lepší ve využívání šancí, což ve finále rozhodlo. V závěru se ukázalo, že jsme na tom o trochu technicky lépe, ale oproti soupeři nám chyběl důraz.