Po napínavé přestřelce Sovy jen těsně podlehly Drakům ze Šumperka

4.1.2017, Jiří Komárek

B R N O - Technika odehrála svůj první zápas v novém roce na ledě Šumperka. Byla to přestřelka jak se patří, ale Draci vstřelili o jednu branku víc, takže vysokoškoláci odjíždění domů s prázdnou po prohře 5:4.

30.kolo, středa 4.1.2017, 18:00
Draci Šumperk - HC Technika Brno  5:4  (2:1, 0:1, 3:2)
Svoboda – Fišera, Sedlák T., Řezáč, Ďurkáč, Janota, Adam – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Králík – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Novosad
Slavíček – Sedlák “A“, Švejda, Štancl, Odehnal, Vágner, Cívka – Bustin, Stehlík “C“, Biolek - Švaňhal, Benýšek “A“, Čtvrtníček - Florek Brzobohatý, Medek
Branky a nahrávky: 12. Ostřanský (Řezáč, Ďurkáč), 20. Sedlák (Vachutka), 42. Ostřanský (Králík), 49. Cink (Fischer, Sedlák), 52. Fischer (Cink, Sedlák) – 14. Stehlík (Sedlák J.), 28. Medek(P. Brzbohatý), 42. Štancl (Čtvrtníček), 48. Medek (Biolek, Štancl). Rozhodčí: Veselý – Laczko, Pechánek. Vyloučení: 6:4, navíc Janota (SUM) 10 min OT, Švaňhal (TEC) 10 minut OT, Sedlák (TEC) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

První třetina se divákům musela líbit, oba celky si vytvořily velké množství šancí hned v úvodu. Po gólu volaly zejména šance Milana Ostřanského na straně domácích, na straně Techniky spálil svou šanci Ondřej Švaňhal. První branky se diváci v Šumperku dočkali až ve dvanácté minutě, kdy se obraně Sov utrhl Milan Ostřanský a svůj brejk proměnil kličkou do bekhendu. Technika našla svou odpověď rychle, při přesilovce ujel defenzívě Draků Ondřej Stehlík a kapitán vysokoškoláků srovnal přesnou ranou pod víko. Vyrovnaný stav vydržel až takřka do konce třetiny, ale šestadvacet sekund před koncem dostal nabito na pravý kruh Tomáš Sedlák a ostrou ranou z voleje vrátil domácím vedení.

Martin Biolek v šanci Foto: Tomáš Paulík

Prostřední část utkání přinesla hned z počátku mírný tlak domácích Draků, ten byl umocněn vyloučením Švejdy, ale jeho pobytu na trestné lavici domácí využít nedokázali. Poté jim bylo nabídnuto i trestné střílení, ale Vladimír Cink netrefil branku. Sovám se povedlo srovnat krátce před polovinou duelu. K odraženému kotouči se dostal Robin Medek a svižnou střelou rozvlnil síť za zády Svobody. Zbytek třetiny byl plný ostrých zákroků, po jednom z nich byl vyloučen Sedlák na pět minut a inkasoval osobní trest do konce utkání. Nabídnutou přesilovku šumperští nevyužili a do kabin se tak šlo za stavu 2:2

Vstup do třetí periody se povedl domácím, po 63 vteřinách se k puku dostal Milan Ostřanský a poslal jej za záda Slavíčka. Vedení však domácím nevydrželo dlouho. Kotouč si vzal Patrik Štancl a po krásné individuální akci srovnal na 3:3. Chvíli před polovinou třetiny šla Technika dokonce do vedení, Martin Biolek si položil brankáře Svobodu, ale nedokázal jej přehodit, k puku se ale dostal Robin Medek a svou druhou brankou v zápase poslal Sovy do vedení. Ani Technice nevydrželo vedení příliš dlouho. Tlak na branku Slavíčka dokázal zúročit Vladimír Cink, který usměrnil touš mezi betony brankáře vysokoškoláků. V jednapadesáté minutě si vzali domácí vedení zpět. Po střele Cinka se kotouč válel v brankovišti, odkud jej do sítě poslal Radek Fischer. Závěr utkání patřil Technice, ale domácí obrana držela těsné vedení a nakonec jej uhájila.

Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Dnes to bylo bojovné utkání, kde jsme konečně mohli urvat body. Byla škoda, že jsme během osmi minut dostali tři branky a soupeř skóre otočil. Také jsme měli spoustu vyloučení.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Výkon od nás nebyl moc dobrý, ale myslím si, že do trestného střílení ve druhé třetině jsme nehráli špatně. Pak se nám to celé sesypalo a nějak nám nic nevycházelo. Ale pro mě jsou důležité tři body. Také jsme mohli prohrát, což by byl daleko větší problém. Takhle máme tři body. Šlo o první utkání v novém roce, vstupy jsou vždycky těžké. Diváci mohou být spokojeni snad aspoň z konečného výsledku.