Nepovedená druhá třetina znamená čtvrtou prohru v řadě. Technika nestačila na Šumperk

23.11.2016, Daniel Kinc, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

B R N O - Ani tentokrát to nevyšlo. Sovy doma podlehly Šumperku, který v polovině zápasu vedl už o tři branky. Domácí zásluhou Petera Bustina snížili, ale Draci do konce druhé periody přidali ještě jednu branku. Ve třetí části pečetil výhru Šumperku druhou trefou v utkání Sedláček a hosté si tak i podruhé v sezóně odvážejí z jihomoravské metropole plný bodový zisk.

21.kolo, středa 23.11.2016, 18:00
HC Technika Brno - Draci Šumperk  1:5  (0:1, 1:3, 0:1)
Novák – Švejda, Kupčík, Odehnal, Vlček, Šidák, Fišera, Cívka – Nováček, Brzobohatý O, Biolek, Stehlík "C", Benýšek, Buhaj, Brzobohatý M., Čtvrtníček, Švaňhal, Florek, Medek, Boček, Bustin.
Svoboda R. – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Řezáč, Drtil – Matějka "C", Vymazal, Vachutka, Ostřanský, Sedláček, Novosad, Cink, Hroch, Fischer, Langr, Králík, Svoboda L., Brida
Branky a nahrávky: 34. Bustin (Boček, Šidák) – 19. Vachutka (Vymazal), 24. Janota (Cink, Hroch), 28. Sedlák (Vachutka, Matějka), 37. Sedláček (Vachutka, Svoboda), 50. Sedláček (Novosad, Sedlák). Rozhodčí: Netopil – Musil, Komínek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

Tlak Sov branku nepřinesl

Sovy se snažily od prvních vteřin ohrožovat branku Svobody, jenž dostal přednost před Zavadilem. Z počátku zápasu se podél hrazení protáhl mladší z bratrů Brzobohatých - Patrick, ale jeho střela pouze provětrala betony brankáře Draků. O chvíli později kormidloval okolo brankoviště hostí kapitán Sov, Ondřej Stehlík, nabil Cívkovi, ale ten nezamířil přesně. Na druhé straně se hnali hosté do přečíslení, ale to nezakončil úspěšně Sedláček.
Velkou šanci si hosté připsali na začátku deváté minuty, po střele od modré nevěděl domácí brankář zcela přesně kde má kotouč, ale dokázal jej najít pod svými betony. O chvíli později zavařil vlastnímu gólmanovi jeden z domácích beků, když si srazil nahození od modré jen těsně vedle vlastní klece. Patrně největší šanci první třetiny si připsal domácí bek, Adam Šidák, po jehož střele do tyče se musel hlavní rozhodčí poradit s asistentem za brankou Draků. Po krátké konzultaci však musel rozpažit. Po této akci zafungovalo nepsané hokejové pravidlo, nedáš, dostaneš!
Hostující Vymazal našel nehlídaného Daniela Vachutku a ten propálil bezmocného Nováka v bráně Techniky. O vyrovnání se mohl postarat Patrick Brzobohatý, ale před prázdnou brankou mu kotouč přeskočil hůl.

Ostřanský se v první periodě neprosadil Foto: Tomáš Paulík

Druhou periodu zvládli lépe Draci

Ačkoli do druhé třetiny vlétla Technika aktivněji, tak se branky dočkali hosté. Při hře čtyř proti čtyřem napřáhl na modré čáře Michal Janota a jeho střela skončila mezi betony brankáře Nováka. Druhá branka nakopla Draky a ti se rychle dostali do tříbrankového vedení. Při vyloučení Cívky se po ose Vachutka - Matějka, dostal puk k Tomáši Sedlákovi a ten propálil po ledě brankáře Sov.

Cívkova rána si cestu za záda brankáře Svobody nenašla. Foto: Tomáš Paulík

Technice se podařilo snížit až při sérii vyloučení z hostujících řad. Když za katrem seděl Drtil, tak Šidákovu střelu tečoval Jan Boček a puk se tak dostal na hůl Petera Bustina, jenž neměl problém s posláním touše do sítě. Po inkasované brance se kupředu opět hnali hosté a Novák musel vytasit dva parádní zákroky. Nejprve vyčapal dorážku z bezprostřední blízkosti a o chvíli později vyrazil ránu do odkryté brány v podání Hrocha. Navýšení skóre přišlo až v přesilovce při vyloučení Švaňhala. Špatného střídání domácích využil Pavel Sedláček, který projel podél hrazení a elegantně překonal Nováka. V závěr třetiny mohli domácí opět snížit, ale teč Brzobohatého nenašla cestu do branky.

Snaha Techniky k vyrovnání nevedla

Podobně jako v předchozích částech duelu začala Technika aktivně. Svoboda musel řešit nepříjemné střely Švaňhala, Cívky, popřípadě Bočka. Ve všech případech hostující brankář odolal. Na jedinou branku si počkali fanoušci v halách dětí a mládeže v Brně až do dvojnásobné přesilovky v polovině třetí třetiny. Na lavici hanby seděla dvojice Švaňhal - Šidák a Pavel Sedláček svou druhou brankou v duelu překonal Nováka popáté.

Tlak hostí na Novákovu branku ve třetí periodě. Foto: Tomáš Paulík

Velkou šanci Techniky si připsal nejprve Bustin, který se prohnal středním pásmem, ale jeho střela přes beky nenašla místo v postoji Svobody. O kousek blíže brance byl v pětapadesáté minutě Odehnal, ale jeho rána orazítkovala pouze tyč. S blížícím se koncem utkání rostla i agresivita obou celků. Po faulu Jana Bočka se do rozmíšky pustila dvojice Fišera - Řezáč, ale k bitce nedošla a oba soci si odnesli dvouminutové tresty. Ty jim vydržely až do konce duelu a Šumperk si tak z Brna odvezl tři body.

Technika podlehla Šumperku, jediným domácím střelcem byl Peter Bustin #TECvSUM #Vletnetedotohosnami #dnestonevyslo

Fotka zveřejněná uživatelem Technika Brno (@hctechnikabrno),

Vlastimil Odehnal st. (HC Technika Brno): Šumperk byl jednoznačně lepší. Dnes jsme dělali spoustu chyb, které rozhodly. Třeba jsme dnes ani jednou nevyhráli takovou základní věc jakou je buly. Posledních pár zápasů nám vyšlo, a to nám dalo naději, jenže teď přišlo několik zápasů, kde se nám nedaří. V kabině se nám pořád motá nějaká choroba, takže nemůžeme použít všechny hráče. Dnes také nehrál Marek Kaluža, který hraje v Prostějově. A v první třetině se nám zranil Ondřej Stehlík, který je pro nás klíčový.

Aleš Flašar (Draci Šumperk): Přijeli jsme do Brna s cílem bodovat. Technika je nevyzpytatelný soupeř, který když cítí šanci, tak se ji chopí. Říkal jsem klukům ať hrají ze zadu. Na začátku jsme měli tlak, ale až ty tři góly nás uklidnily. Ač výsledek vypadá jednoznačně, tak to nebylo vůbec lehké utkání a jsem rád, že jsme ho dokázali zvládnout.