Nadějný výsledek jen do konce první třetiny. Technika si z Poruby odváží vysokou prohru

14.1.2017, Daniel Kinc, foto: Tomáš Paulík

P O R U B A - Ani tentokrát to nevyšlo. Technika zavítala na půdu favorizované Poruby, kde po první třetině držela nadějný výsledek a prohrávala 1:2. Domácí následně skórovali šestkrát a Sovy už jen dokázaly snížit zásluhou Partika Matova. Šanci na reparát mají vysokoškoláci ve středu doma v derby proti Hodonínu.

33.kolo, sobota 14.1.2017, 17:00
HC RT Torax Poruba - HC Technika Brno  8:2  (2:1, 4:0, 2:1)
Kubáň – Slavík, Dresler, Flašar, Tichý, Kaluža, Bail, Puzič, Adamík – Smrčka, Kafka, Piecha, Moskal, Illéš, Kuťák, Zachar, Sztefek, Seidler, Sedlák, Vaněk, Tomčák.
Slavíček – Civka, Štancl, Brzobohatý M., Vágner, Biolek, Benýšek, Brzobohatý P., Švaňhal, Florek, Stehlík, Čtvrtníček, Bustin, Medek, Šidák, Matov, Grunwald.
Branky a nahrávky: 1. Kafka (Zachar), 8. Dresler (Sztefek, Piecha), 23. Sztefek (Dresler), 31. Kafka (Kaluža), 32. Sztefek (Dresler, Illéš), 35. Zachar, 45. Smrčka (Seidler, Zachar), 45. Illéš (Sedlář, Vaněk) – 19. Bustin (Šidák), 46. Matov (Benýšek, Štancl). Rozhodčí: Krenželok – Rožánek, Garčančík. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1, 8:2.

Porubští borci začali parádně. Už po 51 sekundách hry vypíchl jednomu z hostů ve středním pásmu kotouč David Zachar, jenž se tak dostal do situace dva na jednoho. V ní si kanonýr počínal velmi zkušeně, v rozhodující chvíli naservíroval puk najíždějícímu Dominiku Kafkovi, který se trefil přesně pod Slavíčkovu lapačku – 1:0. Srovnat mohl na druhé straně o chvíli později Jiří Čtvrtníček, odražený kotouč ale mezi kruhy nezpracoval a Jakub Čech tak vážnější problémy neměl. Porubští tak v osmé minutě přidali druhý zásah do černého. Michal Sztefek nahrával před brankoviště Janu Dreslerovi, jehož rána si našla cestu přímo pod víko – 2:0. Technika ale ještě do pauzy snížila. V přesilovce napřáhl na levém kruhu Peter Bustin, který nechytatelně vymetl všechny pavučinky z levého horního růžku porubské klece – 2:1.

Porubští hokejisté znovu zachytili začátek třetiny. Ve třiadvacáté minutě se při početní převaze dostal mezi kruhy k puku Michal Sztefek, který bekhendem poslal černý kus pryže do odkryté branky – 3:1. Domácí byli čtvrté brance velmi blízko při další přesilovce. Kalužovu dělovku od modré tečoval Michal Sztefek pouze do tyče. V téže herní situaci se pak ovšem parádně prosmýkl mezi obránci Dominik Kafka, jenž z levého kruhu parádní střelou zvýšil k protější tyči – 4:1. Za necelé dvě minuty našel parádně Jan Dresler z levého kruhu napravo Michala Sztefka, na něhož už zívala poloodkrytá branka – 5:1. To už bylo pro Vlastimila Odehnala příliš a v brněnském brankovišti nahradil Zdeňka Slavíčka Josef Novák. Změna ale příliš nepomohla, jelikož zanedlouho v oslabení ujel David Zachar, který z předbrankového prostoru prostřelil bezmocného Nováka – 6:1.

Ostravané šlapali i nadále. V čase 44:44 přihrával Petr Seidler z pravého kruhu Marku Smrčkovi, který už měl před sebou pouze odkrytou branku – 7:1. Za devět vteřin jásali porubští fanoušci znovu. Jakub Illéš parádně zužitkoval Sedlářovu nabídku a donutil osmým zásahem hostující mužstvo k vybrání oddechového času – 8:1. Za necelou minutu však snížily Sovy. Karel Benýšek přihrál před branku Patriku Matovovi a ten usměrnil puk mezi Čechovy betony – 8:2. Marek Kaluža dopravil puk do brněnské branky podeváté, nicméně docílil jí kopnutí, a hlavní sudí tak musel rozpažit.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Přistoupili jsme k utkání zodpovědně, věděli jsme, že už potřebujeme vyhrát za tři body. Myslím, že celý zápas jsme měli suverénně pod kontrolou, byli jsme mnohem lepší, na puku, vytvořili si spoustu šancí a především nám tam napadaly góly, což vidím jako největší pozitivum, protože v posledních střetnutích jsme se střelecky trápili.
Luděk Stehlík (HC Technika Brno): Špatně jsme vstoupili do zápasu, dostali jsme rychlé dvě branky, ale dokázali jsme alespoň snížit a po první třetině to bylo 2:1. Nicméně jsme tahali za kratší konec, Poruba byla výrazně lepší. V tom složení, v jakém jsme byli jsme neměli šanci.