I přes snahu Techniky si Opava zajistila výhru během první třetiny

28.1.2017, Jiří Komárek, foto: Roman Kantor

B R N O - Technika odehrála v sobotu 28.1 domácí utkání s Opavou. Slezan si během prvních dvou třetin zajistil náskok šesti branek a ve třetí periodě si náskok udržel. I přes snahu domácích hráčů bere Opava všechny tři body.

37.kolo, sobota 28.1.2017, 17:00
HC Technika Brno - HC Slezan Opava  0:6  (0:3, 0:3, 0:0)
Slavíček – Strýček, Štancl, Sedláček, Švejda, Šidák, Vokurka – Švaňhal, Stehlík "C", Odehnal "A", Čtvrtníček, Látal, Matov, Florek, Benýšek "A", Matov, Grünwald.
Wanecki – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok "A", Selingr "C", Kilnar, Chalupa "A", Vítek, Svoboda, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Sysala.
Branky a nahrávky: 3. Svoboda (Sysala), 4. Wolf (Holík), 12. Selingr, 25. Vítek (Chalupa, Kilnar), 28. Holík (Selingr, Wolf), 39. Rousek (Černý, Pavelek). Rozhodčí: Volf – Otáhal, Čelechovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Úvodní perioda se lépe vyvedla hostům. Už ve třetí minutě otevřeli skóre utkání, když se hrnuli útočníci Slezanu do přečíslení a z dorážky se prosadil Lukáš Svoboda. Sotva se však vysokoškoláci zvládli oklepat, tak ve čtvrté minutě Opava přidala další branku. Celá akce začala nenápadnou střelou od modré, kterou ovšem tečoval Petr Wolf a na to Slavíček nestačil zareagovat.

Technika měla skvělou příležitost vyrovnat, jelikož hrála skoro tři-čtvrtě minuty přesilovku pět na tři, ale i přes několik příležitostí nedokázali vstřelil branku. Po skončení početní nevýhody se na led vrátil Pavel Selingr, jenž získal kotouč a střelou z pravého kruhu nekompromisně prostřelil Slavíčka. Hra se po této situaci uklidnila a nikdo další už v první třetině neskóroval.

Technika měla největší šance při přesilovce pět na tři. Foto: Roman Kantor

Druhá část utkání měla podobný průběh. Ve dvacáté páté minutě dostal kotouč mezi kruhy Jakub Vítek a svižnou střelou navýšil náskok svého týmu. O tři minuty později Slezan znovu skóroval. Útočníci hostů se nahrnuli jako vosy do útočného pásma, Selingr nahrál před bránu na Vladimíra Holíka, který z první trefil přesně. Už to vypadalo, že se nic dalšího do konce třetiny nestane, ale minutu a půl před koncem skórovali hosté již pošesté. Tomáš Rousek dostal kotouč mezi kruhy a vymetl levou šibenici branky Brna.

Ve třetí třetině se tempo utkání zklidnilo. Bylo očividné, že Opavě bohatě stačí udržet si náskok a Brňanům bylo jasné, že již nemají příliš šancí. I přesto začali hrát aktivněji a měli několik slibných příležitostí. Benýšek dokonce trefil břevno. Velkou šanci měl i Stehlík, který dostal přihrávku před branku a střílel z první. Wanecki byl však na svém místě a zařídil si tak čisté konto. Opava tedy porazila Sovy 6:0 a z Brna si veze všechny tři body. Pro Techniku je to nepříjemná situace, jelikož propast mezi ní a předposledním Valašským Meziříčím je větší a větší.

Vlastimil Odehnal st. (HC Technika Brno): Myslím si, že to byl nejtragičtější zápas, který jsme odehráli. Bylo mi hanba stát na té střídačce. Nechápu ten výkon toho týmu. Takhle odevzdaný výkon... Moc se omlouvám té hrstce lidí co tady byla.

Pavel Hulva (HC Slezan Opava): Zápas se hodnotí dobře, výhra 6:0 na venkovním hřišti je dobrá a je jedno, jestli to je na Technice, nebo jinde. Každý chce vyhrávat a to jsme dokázali hned v první třetině. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.