I přes skvělý výkon ve třetí třetině Technika neuspěla, raduje se Šumperk

21.9.2016, Matěj Laža

B R N O - Technika ani v druhém domácím utkání neuspěla na svého soupeře a stále tak čeká na první body v sezóně. Ačkoliv svěřenci Romana Kaňkovského prohrávali již 0:3, dokázali se ve třetí třetině zvednout a dotáhnout se na hostující celek, vyrovnat se však hokejistům se sovou na hrudi bohužel nepodařilo.

3.kolo, středa 21.9.2016, 18:00
HC Technika Brno - Draci Šumperk  2:4  (0:1, 0:2, 2:1)
Slavíček – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Sedlák "A", Vokurka – Brzobohatý P., Bustin, Stehlík "C" – Biolek, Buhaj, Boček – Čtvrtníček, Benýšek "A", Matov – Brzobohatý M. , Florek
Zavadil (Svoboda) – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka "C", Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Pavlovský – Cink"A", Hroch, Fischer "A" – Langr, Jurík
Branky a nahrávky: 41. Stehlík (Bustin, Biolek), 48. Matov (Šidák, Brzobohatý P.) – 15. Ďurkáč (Fischer, Hroch), 22. Cink (TS), 33. Hroch (Cink), 56. Ostřanský (Sedláček). Rozhodčí: Dědek – Maloušek, Čelechovský. Vyloučení: :6, navíc Janota a Pavlovský 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Start do utkání měli lepší hokejisté z Brna, kteří cítili, že by bylo potřeba zabojovat a urvat první body. Kdy jindy, když ne proti silnému Šumperku. Byl to však Slavíček, který musel řešit první vážnou situaci, avšak Ostřanský si na něj nepřišel. Skóre se poprvé měnilo v patnácté minutě. Jakub Ďurkáč po povedené přihrávce zpoza brány uklidil kotouč poprvé v utkání do sítě.

O pár chvil později mohlo být pro domácí ještě hůře, když se do dobré příležitosti dostal Cink, skvělý Slavíček ale zabránil druhé brance za svými zády a do kabin tak odcházeli o něco šťastnější hosté

Necelé dvě minuty po startu druhého dějství viděli fanoušci na stadionu za Lužánkami trestné střílení. K jejich nelibosti však na straně hostujícího Šumperka. Na středovém kruhu se rozjel Vladimír Cink, bekhendovým blafákem uklidil kotouč o tyč do brány a zajistil svému celku dvoubrankové vedení.

Ještě o něco hůře na tom vysokoškoláci byli krátce po polovině středečního utkání. Daniel Hroch zužitkoval přečíslení dvou na jednoho a hosté vedli v Brně už o tři branky.

Začátek třetí dvacetiminutovky měli Brňané opravdu skvostný. Hned v patnácté sekundě se prosadil kapitán Ondřej Stehlík střelou mezi Zavadilovy betony a dal svému celku naději. Ta ještě o něco více povyrostla v osmačtyřicáté minutě. Patrik Matov pohotovou dorážkou snížil na rozdíl jediné branky.

Závěr však patřil opět drakům ze Šumperka. Do brejku se dostal Milan Ostřanský a povedeným blafákem překonal brankáře Slavíčka. Šumperk tak bere první body v sezóně na brněnském ledě, svěřenci Romana Kaňkovského si musejí počkat minimálně do dalšího zápasu.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Mužstvu dnes nechyběla bojovnost ani nasazení. O naší prohře rozhodly individuální chyby. Málo jsme dnes trefovali bránu. Věděli jsme, že sezóna nebude jednoduchá, ale nečekali jsme, že po třech utkáních budeme bez bodu. Noví kluci (Kaluža, Vokurka) nám pomohli a odehráli dobrý duel.
Aleš Flašar (Draci Šumperk): Pro nás to byl první zápas sezóny. Protože první duel se Vsetínem se nedohrál. Jsem spokojený s dnešním výkonem. Jen nám uletěl začátek třetí třetiny, kdy jsme dostali dvě branky. Tím jsme Techniku zbytečně zvedli. Jinak jsme předvedli zodpovědný výkon.