Derniéra Romana Kaňkovského na výbornou! Sovy rozsápaly Kopřivnici!

3.12.2016, Jiří Komárek, Kryštof Severa

K O P Ř I V N I C E - Hokejisté brněnské Techniky odehráli v rámci předehrávky pětačtyřicátého kola zápas na ledě Kopřivnice. Tento duel vyšel Sovám nadmíru dobře a do svého hnízda si tak přivážejí tři cenné body za vysokou výhru 2:8. Dnešní zápas byl také poslední pro kouče Sov, Romana Kaňkovského.

45.kolo, sobota 3.12.2016, 17:00
HC Kopřivnice - HC Technika Brno  2:8  (2:3, 0:1, 0:4)
Vrba (od 21. Fendrich) – Fojtík, Hoďa, Tefer, Čintala, Bartošák, Marek, Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Kabeláč, Tomášek, Pargač, Mach, Červenka.
Novák – Švejda, Kupčík, Odehnal, Kaluža, Šidák, Štancl - Čtvrtníček, Stehlík, P. Brzobohatý, Biolek, Nováček, Benýšek, Buhaj, M. Brzobohatý, Bustin, Švaňhal, Florek, Medek, Boček.
Branky a nahrávky: 7. Červenka (Fojtík, Hrubý), 10. Červenka (Kofroň) – 8. Benýšek (Stehlík, P. Brzobohatý), 13. Stehlík (Kaluža), 18. Kaluža (Benýšek), 25. Čtvrtníček (Kaluža, Bustin), 44. Kaluža (Čtvrtníček, Bustin), 48. Stehlík (Bustin), 54. Boček (Buhaj, P. Brzobohatý), 60. Bustin (Stehlík). Rozhodčí: Fiala - Novák, Rožánek. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Komentář k utkání

Do svého posledního utkání v roli hlavního trenéra Techniky vstoupil Roman Kaňkovský. ,,Domluvili jsme se, že pan Kaňkovský odkoučuje ještě jeden duel, pan Stehlík bude vést tým až v duelu s Porubou,” řekl sportovní manažer Sov, Vlastimil Odehnal.

V duelu s Kopřivnicí si Roman Kaňkovský střihl i malou roli brusiče bruslí, foto: Kryštof Severa

Domácí vstoupili do utkání aktivně, již po třech minutách se do samostatné akce dostával Tomášek, ale Nováka překonat nedokázal. Chvíli na to si zahráli domácí také přesilovku. Tu sice neproměnili, ale krátce na to se v brankovišti nejlépe zorientoval Adam Červenka a dostal puk za Nováka. Vedení Kopřivnickým příliš dlouho neudrželo, Vrba neudržel kotouč po střele Stehlíka a Karel Benýšek se prosadil poprvé v sezóně.
Ani vyrovnaný stav nevydržel bůh ví jak dlouho. V desáté minutě se po sporné situaci v brankovišti Nováka se ke kotouči dostal opět Adam Červenka a poslal domácí tým opět do vedení.Navýšit skóre mohl Sluštík, ale Novák byl připraven. Ani v tomto případě nemělo vedení týmu z města Tatrovek delšího trvání. Ve třinácté minutě nahodil Ondřej Stehlík puk na branku a ten procestoval až za brankovou čáru. Vysokoškolakům se do konce periody podařilo dokonat obrat. V přesilovce se rozjel ke svému sólu Marek Kaluža a střelou přes obránce poslal kotouč pod víko Vrbovy branky.

První třetinu proseděl Ondřej Švaňhal z větší části na trestné lavici, dostal totiž osobní trest, foto: Kryštof Severa

Technice se podařil vstup do druhé periody. Kaluža vypálil od modré čáry, ke kotouči se dostal Jiří Čtvrtníček a poslal kotouč do branky, kterou od druhé třetiny chránil René Fendrich. Kopřivnice dostala od Techniky krásný dárek k blížícím se Vánocům. Nejprve hrála v šesti a poté poslal kotouč mimo hřiště z vlastního pásma Kaluža. Největší šanci v této přesilovce měl domácí Tomášek, ale nedokázal přehodit beton brankáře Nováka. Krátce po polovině duelu předvedl strážce soví svatyně Josef Novák. Po zblokované střele od modré se před prázdnou brankou zjevil Marek, ale jeho střelu do prázdné klece zastavila lapačka maskovaného muže hostí.

Velkou oporou Sov byl brankář Josef Novák, foto: Kryštof Severa

Třetí třetina vyšla Technice nejlépe ze všech. Krátce po začátku si Marek Kaluža narazil puk se Čtvrtníčkem a propálil brankáře domácích mezi betony. Utkání se začalo přiostřovat, nejprve si to v pěstním souboji rozdala dvojice Boček - Sluštík, poté sestřelil Bartošák Benýška a vyfasoval trest na pět minut a osobní do konce utkání. V dlouhé přesilovce se Technice povedlo navýšit skóre. Kalužovu střelu tečoval Bustin a kotouč se odrazil na hůl Ondřeje Stehlíka, jenž poslal puk do sítě pošesté. Gólům nebyl konec. Domácím ujela dvojice Buhaj a Jan Boček, který usměrnil letící puk za záda Fendricha. Devět vteřin před koncem se puku ujal Peter Bustin a bekhendem překonal brankáře domácích poosmé.

Třetí třetina se neobešla bez šarvátek, foto: Kryštof Severa