Derby s Hodonínem ovládla Technika!

5.11.2016, Jiří Komárek, foto: Tomáš Paulík

B R N O - Technika dnes odehrála derby, když přivítala na svém ledě Drtiče z Hodonína. Zápasy mezi těmito dvěma soupeři bývají vyhrocené, plné šancí, šarvátek i gólů a dnešní duel nebyl výjimkou. Dohromady diváci mohli vidět dvanáct branek a radost domácích po výhře 7:5

16.kolo, sobota 5.11.2016, 17:00
HC Technika Brno - SHK Hodonín  7:5  (4:0, 1:3, 2:2)
Svoboda – Švejda, Kaluža, Vokurka, Štancl, Šidák, Vlček, Cívka, Fišera – Benýšek (A), P. Brzobohatý , Bustin, Stehlík (C), Florek, Nováček, Boček, Čtvrtníček, Grünwald, Medek, M. Brzobohatý, Švaňhal.
Kukin (21. Haloda O.) – Potekhin, Miklík, Pokorný (A), Polesný, Haloda M., Gazda, Loginovsky, Sorokin – Jurča, Peš (C), Kadlec – Vrána, Vaněk, Matula – Hložánek, Charvát, Kuba (A) – Račický, Černohous, Hajný.
Branky a nahrávky: 10. Medek (Brzobohatý, Benýšek), 17. Čtvrtníček (Boček), 18. Čtvrtníček (P. Brzobohatý, Boček), 20. P. Brzobohatý (Vokurka), 34. Čtvrtníček (Kaluža, Brzobohatý), 46. Bustin (Fišera, Švaňhal), 60. Stehlík – 22. Matula (Polesný, Vaněk), 25. Kadlec (Peš, M. Haloda), 39. Kuba (Matula), 42. Jurča (Miklík), 59. Matula. Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Urubčík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 150.

Na začátku úvodní třetiny se týmy oťukávaly. Hra se přesouvala ze strany na stranu a nejdůležitější úlohu měli gólmani obou týmů. Technika v desáté minutě otevřela skóre utkání. Konkrétně Robin Medek, který dostal přihrávku na levý kruh a nekompromisně propálil Kukina. Drtiči poté vyvíjeli tlak na domácí svatyni a snažili se vyrovnat, ale místo toho na začátku sedmnácté minuty domácí přidali další trefu, když po zmatku v brankovišti hostů dotlačil Jiří Čtvrtníček touš za Kukinova záda.

Za pouhou minutu a půl navýšil náskok Brna opět Jiří Čtvrtníček, který přidal svoji druhou trefu po povedené teči. Domácím to ovšem nestačilo a minutu před koncem znovu skórovali. Vokurka pálil od modré a tuto střelu ještě šikovně tečoval Patrick Brzobohatý. Brněnský útočník tak zvýšil náskok Sov na 4:0. Tímto výsledkem skončila celá úvodní část a domácí odcházeli do kabin spokojeni.

Hodonín na začátku druhé periody střídal brankáře. Kukina střídal Haloda, který měl velice těžký úkol. Tento impuls ale evidentně zafungoval, jelikož hosté již ve druhé minutě prostřední třetiny skórovali. Domácímu brankáři vypadl nahozený touš z výstroje, poté se odrazil k Dominiku Matulovi, který překonal zmateného Svobodu. Hodonín tato branka nakopla a za další tři minuty přidal další. Jakub Kadlec pálil svižnou střelu od modré a prostřelil Svobodu pod rukou.

Domácí se však rychle oklepali a ve třicáté-čtvrté minutě využili přesilovku. Jiří Čtvrtníček tečoval Kalužovu střelu a zkompletoval tak hattrick. Vše nasvědčovalo tomu, že se již ve druhé třetině skóre měnit nebude, ale opak byl pravdou. Hosté ještě stačili minutu před koncem snížit, když se Michal Kuba dostal k odraženému kotouči a z pravého kruhu trefil zcela odkrytou branku. Prostřední část tak skončila 5:3 pro domácí.

Hned v první minutě závěrečné periody byl vyloučen domácí Jan Fišera a Hodonín tuto šanci využil. Ex-útočník Brna, Petr Jurča, přesnou střelou zápěstím překonal Svobodu a snížil tak na rozdíl jediné branky. Vysokoškoláci však s odpovědí nečekali dlouho a za čtyři minuty Peter Bustin využil přesilovku, když se dostal k odraženému kotouči a trefil prázdnou bránu. Asistovali Jan Fišera a Ondřej Švaňhal, pro oba to byl premiérový bod za Techniku.

Duel se již chýlil ke konci a Technika s dvoubrankovým náskokem hrála přesilovku. Vše nasvědčovalo tomu, že je zápas rozhodnut a Brňané nebudou mít s udržením náskoku žádný problém. To vše vyvrátil minutu a čtvrt před koncem Dominik Matula, který skóroval v oslabení. Hodonín tak dal kontaktní gól a rázem se zrodilo velké drama. Drtiči odvolali brankáře a hráli v pěti, usadili se v útočném pásmu a pálili jednu střelu za druhou, ale Svoboda podržel svůj tým. Přes veškerou snahu hostů se Vysokoškolákům podařilo vysvobodit ze spáru Drtičů a Ondřej Stehlík potvrdil dvacet sekund před koncem vítězství svého týmu. Technika tak porazila v derby svého rivala 7:5 a všechny tři body zůstávají v Brně.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Výborně jsme vstoupil do utkání. Druhá třetina se nám nepovedla. Hráli jsme nahoru, dolů a zkomplikovali jsme si to. Třetí periodu jsme díky bojovnosti uhráli. Naše chyby vrátili hosty do hry. Máme na čem pracovat.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Zápas se mi samozřejmě nehodnotí vůbec lehce. K zápasu jsme přistoupili, tak jako by se Technika měla znovu porazit sama. První třetina byla stejně katastrofální jako v zápase s Kopřivnicí, kde jsme totožně prohrávali 0:4. Poté se už skóre hrozně těžce dohání, ať je to jakýkoliv soupeř. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Dali nějaké góly a tlačili jsme se do útoku. Musíme se z tohoto poučit a neopakovat takové zápasy.