Derby Sovám nevyšlo, z Hodonína odjíždějí s vysokou prohrou

5.10.2016, Daniel Kinc, foto: Eva Solaříková

H O D O N Í N - Na utkání v Hodoníně nebudou vysokoškoláci vzpomínat v dobrém. Již od začátku byli domácí lepším týmem a po dvou třetinách vedli 3:0. Technika chtěla na začátku třetí periody vykřesat naději, ovšem třikrát inkasovala a všechny body zůstali na ledě Drtičů.

7.kolo, středa 5.10.2016, 18:00
SHK Hodonín - HC Technika Brno  6:0  (2:0, 1:0, 3:0)
Haloda O. – Sorokin, Mikík, Pokorný, Loginovsky, Haloda M., Kužílek, Polesný, Garčic – Jurča, Peš (C), Kadlec – Janás, Vaněk, Kononenko – Hajný, Vrána, Hložánek – Černohous, Charvát, Zháňal.
Novák (10. Slavíček) – Švejda, Vlček, Odehnal, Štancl, Cívka, Kupčík, Sedlák – Boček, Brzobohatý P., Bustin – Stehlík (C), Biolek, Brzobohatý M. – Florek, Čtvrtníček, Benýšek – Matov.
Branky a nahrávky: 4. Haloda M. (Miklík), 10. Polesný (Peš), 25. Vrána (Hložánek), 41. Kadlec (Jurča), 45. Kadlec (Polesný), 46. Vaněk (Hajný, Janás). Rozhodčí: Kašík – Blaha, Goňa. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 6:0.

První třetina utkání začala, tak jak se na derby patří. Krátce po úvodním vhazování se dostal domácí Jurča do úniku, který Novák pokryl. Hned z protiútoku zahrozil Bustin se Stehlíkem, ale ani jeden výš jmenovaný nedostal touš za Halodu. Sovy vytěžily alespoň přesilovou hru. Technika ovšem výhodu nevyužila a tak přišla chvíle Hodonína. Ten dostal svoji šanci hrát přesilovou hru o tři minuty později. Drtiči nabídnutou možnost využili díky střele Marka Halody. Domácí tým tlačil Techniku, ale nevyvaroval se faulu a nabídl ji další přesilovou hru, ale hned po vhazování nahodil David Polesný kotouč na Nováka, kterému pokus propadl ve výstroji a rozhodl se pustit do brány Zdeňka Slavíčka. První třetina nabídla i spoustu osobních soubojů, ale střelci obou týmů již nedokázali skórovat.

Druhá perioda vyšla lépe Hodonínu. Techniku nepustil do větší šance a sám si díky lepšímu pohybu svých hráčů vypracovával šance na vstřelení branky. Stav se neměnil, jen díky brankáři Sov, který dokázal zastavit většinu úniků skvělými zákroky. Občas měl i štěstí, hlavně když domácí útočník netrefil odkrytou bránu, ale jen lapačku gólmana vysokoškoláků. Ani výborné zákroky Slavíčka nestačily v 25. minutě, kdy si obránci Techniky nerozuměli při rozehrávce a propadli ve středním pásmu. Zaváhání využila dvojice Erik Hložánek, Jakub Vrána, kteří jeli sami na brankáře, druhý jmenovaný procedil puk do brány okolo pravé tyčky. V závěru měla Technika jednu z mála šancí. Bustin našel před bránou Stehlíka, jehož střelu zlikvidoval Haloda.

Závěrečná část se nesla ve stejném duchu jako předešlé části. Domácí začali velmi aktivně a po 52 sekundách rozdrtil šanci zdramatizovat zápas Jakub Kadlec, který využil zmatky před bránou. Čtvrtý gól zlomil veškerý odpor a Hodonín se dostával do dalších šancí. Jen díky Slavíčkovi zápas neskončil dvouciferným výsledkem. Poslední dva góly padly v rozmezí dvou minut. Nejdříve se prosadil znovu Jakub Kadlec tvrdou střelou pod víko. Poslední branku vsítil Daniel Vaněk, jenž dojel svoji vyraženou střelu a přehodil bezmocného Slavíčka. Drtiči ještě závěrem zápasu hráli přesilovou hru, ale skóre se již neměnilo.

Stanislav Beťko (Hodonín): Chtěli jsme napravit výsledek ze Vsetína, kde jsme dostali opět výprask jako ve Valmezu. Myslím si, že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Samozřejmě chyby tam byly - ve druhé třetině a v obranné fázi, kde nás to trápí. Jsme rádi, že jsme konečně ze sedmi zápasů druhou třetinu vyhráli, což se nám ještě nestalo a myslím si, že ve třetí třetině to bylo plně v naší režii a ten výsledek mohl být klidně vyšší. Jsem rád hlavně za Ondru Halodu, který tady vychytal první shutout a doufám, že mu to bude pokračovat dál.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Začátek se nám vůbec nepovedl a záhy jsme prohrávali o dva góly. Vlastně celý zápas jsme hráli velmi špatně. Jen díky Zdeňku Slavíčkovi nedopadl zápas hůř.