Boj až do konce. V napínavém utkání Technika nestačila na Porubu

15.2.2017, Daniel Kinc, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

B R N O - V rámci předposledního domácího utkání zavítala do Brna Poruba. Domácí se v první třetině ujali vedení, ovšem Slezané skóre otočili. Sovy stačily ještě jednou odpovědět, nicméně hosté znovu odskočili, tentokrát až na rozdíl dvou branek, a snížení Ondřeje Stehlíka z předposlední minuty, který se prosadil podruhé v zápase, už výsledek pouze korigovalo.

42.kolo, středa 15.2.2017, 18:00
HC Technika Brno - HC RT Torax Poruba  3:4  (1:2, 1:1, 1:1)
Novák – Šidák, Štancl, Sedlaček S., Vlček, Odehnal "A", Švaňhal – Brzobohatý, Benýšek "A", Biolek, Florek, Stehlík "C", Čtvrtníček, Bustin, Medek, Matov, Látal, Švaňhal
Čech - Rudl, Dresler, Adamík, Kaluža, Bail, Puzič, – Ballner, Kafka, Piecha "A", Seidler, Illéš, Orság, Jáchym, Slováček, Zachar "C", Sedlář, Vaněk, Tomčák
Branky a nahrávky: 6. Stehlík (Bustin), 26. Čtvrtníček (Brzobohatý, Švaňhal), 59. Stehlík (Čtvrtníček, Bustin) – 7. Puzič (Illéš, Dresler), 19. Puzič (Sedlář), 39. Ballner (Piecha), 44. Illéš (Jáchym). Rozhodčí: Děděk – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 2:3, navíc Puzič (POR) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.

Technika vstoupila do utkání aktivně a její aktivita přinesla i první branku duelu. Bustin přejel modrou čáru, přenechal kotouč kapitánu, Ondřeji Stehlíkovi, jenž střelou na vzdálenější tyč poslal Sovy do vedení. O 66 sekund později bylo srovnáno, při vyloučení Nováka se kotouč dostal k Ivanu Puzičovi, jenž dokázal trefit odkrytou klec. Oba týmy pokračovaly ve vysokém tempu a oba brankáři museli předvádět dobré zákroky. Před koncem třetiny však viděli diváci v Brně ještě jednu branku. K odraženému puku se na vrcholku kruhů dostal Ivan Puziča svou druhou brankou poslal Porubu do vedení.

Patrick Brzobohatý se ocitl ve velké šanci. Jeho střela byla zblokována. Foto: Tomáš Paulík

Druhá třetina byla zpočátku opět v režii Sov a ty také dokázaly srovnat! Brzobohatého ránu dorazil do branky Jiří Čtvrtníček a opět bylo skóre nerozhodné. Poslat Brňany do vedení mohl střelec druhé branky, Čtvrtníček, ale nedokázal zvednout puk nad chrániče Čecha. Na druhé straně nastřelil Kaluža břevno a nájezd Zachara lapil Novák. Porubě se opět povedl závěr třetiny, když uprchl Piecha, jeho nájezd zlikvidoval Josef Novák, ale na dorážku Davida Ballnera byl již krátký.

Na 2:2 srovnával na začátku prostřední části Jiří Čtvrtníček. Foto: Tomáš Paulík

Do třetí třetiny vstoupila Technika s jasným cílem, srovnat, ale to jí Poruba zkomplikovala hned po třech a půl minutách, kdy se po pasu od Jáchyma prosadil Jakub Illéš. Vysokoškoláci tlačili svého soupeře, ale pozorná obrana hostí jim jejich touhu po srovnání výrazně komplikovala. Porubští hrozili zejména z brejků, po jednom z nich se musel předvést brankář Novák, jenž výborně vyrazil těžkou střelu, která mířila pod víko. Sovám se tak podařilo snížit 74 vteřin před koncem, Bustin vybojoval kotouč v rohu, Čtvrtníček jej nahodil před bránu a Ondřej Stehlík svou druhou brankou v duelu snížil na rozdíl jediné branky. I přes závěrečný tlak Techniky se skóre neměnilo a hostující tým si odváží tři cenné body.

Vlastimil Odehnal St. (HC Technika Brno): Bylo to vyrovnané utkání. Nasazení bylo dobré, ale zase jsme se nevyvarovali zbytečných chyb, po kterých pramenily branky soupeře. Za bojovnost a nasazení nemůžeme klukům říct nic.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že dnešní utkání nebylo hráno moc na krásu. Chyběla tomu nějaká hokejovost. Zřejmě rozhodl gól na 3:2. Po čtvrté vstřelené brance bychom měli hru kontrolovat, ale minutu před koncem dostaneme gól a bylo z toho drama. Bereme tři body, pro které jsme přijeli.