Ani napodruhé se Technice nepovedlo vyzrát na Opavu

15.10.2016, Kryštof Severa

B R N O - Technika se střetla s celkem Opavy podruhé v sezóně. Ačkoli byli hráči se Sovou na hrudi na vítězné vlně, tak se jim, bohužel, nepovedlo svou formu potvrdit a na ledě opavského Slezanu prohráli 5:2.

10.kolo, sobota 15.10.2016, 15:00
HC Slezan Opava - HC Technika Brno  5:2  (2:1, 1:1, 2:0)
Šafránek – Holík, Šindelář, Galvas, T. Černý, Mosler, Tůma, Slavík, Vrábel – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, L. Černý, Pavelek – Svoboda, Štindl, Rousek
Novák – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Vlček – Benýšek, P. Brzobohatý, Bustin, Stehlík, Biolek, Buhaj, Boček, Čtvrtníček, Kozák, Matov, M. Brzobohatý, Florek, Grünwald
Branky a nahrávky: 4. Grygar (Chalupa), 13. Grygar (Selingr), 24. Chalupa (Selingr, Šindelář), 49. Vítek (Herman, Holík), 57. Grygar (Chalupa) – 17. P. Brzobohatý (Boček, Kaluža), 28. Grünwald (Kozák, Vlček). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Wesley. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci 170. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Hosté zahájili utkání krátkým náporem, ale Opavští se rychle oklepali a sami udeřili. V čase 3:58 Chalupa našel Petra Grygara, který otevřel skóre. O pár minut později si výběr Techniky vytvořil slibnou příležitost, jenže Florek vypálil těsně vedle opavské klece.

Na opačné straně se k puku probil po přiklepnutí Selingra Petr Grygar a střelou z mezikruží zdvojnásobil opavské vedení. V závěru úvodní třetiny si hosté zahráli přesilovku. Hned na jejím startu dostal tvrdý úder do obličeje opavský útočník Polok, ale rozhodčí nevylučoval. Početní výhoda hostů tak pokračovala, až po pěkné akci objel Patrik Brzobohatý domácí branku a zasunul puk za ležícího Šafránka.

Hned na startu druhého dějství Selingr vysunul Petra Chalupu, který chladnokrevně zavěsil k levé tyčce a Novák byl bez šance – 3:1. Pak se Slezané museli znovu bránit při brněnské přesilovce. Oslabení sice zvládli na jedničku, jenže pak Kozák předal kotouč Hynku Grünwaldovi, který se do něj pořádně opřel a snížil na 3:2.

Opavský výběr pokračoval v aktivní hře a blízko gólu byl Wolf. Z ostrého úhlu však trefil jen oblouk branky a vzápětí Vítek nasměroval dorážku zblízka těsně vedle brněnské klece. Po dvou třetinách tak Slezan stále držel těsný jednobrankový náskok.

Úvod třetí dvacetiminutovku patřil Technice, slezský celek v čele s pozorným Šafránkem odolával, ale v čase 48:08 podnikla Opava rychlý protiútoku. Herman si vyměnil puk s Holíkem, našel před brankou úplně volného Jakuba Vítka a ten pohotovou střelou bez přípravy přidal čtvrtý gól Slezanu. V závěru pak Petr Grygar završil hattrick, a Opava tak porazila Techniku 5:2 stejně jako v úvodním kole letošní sezony.