Takhle se baráž nehraje, říká Jan Boček
2.3.2017 | Patrik Lidmila, foto: Roman Kantor

Takhle se baráž nehraje, říká Jan Boček

B R N O - Technika do baráže vstoupila porážkou s Jindřichovým Hradcem 2:4. Úvodní zápas bude hodnotit Jan Boček. Brněnský forvard odehrál první utkání od 21.12.2016.

Jan Boček se do sestavy Sov vrátil po delší pauze. "Musel jsem se do toho dostat, což si myslím, že se mi podařilo, ale s přibývajícím časem to bylo těžší a těžší."

Boček měl v první třetině tři dobré brankové příležitosti, ale bohužel ani jeden pokus neskončil gólem."Mrzí mě hlavně první šance, kdy mi to Stehla pěkně dal před branku. Nechtěl jsem nic vymýšlet a dát to brankáři mezi nohy, ale ten střelu zastavil betonem," přemítá třiadvacetiletý útočník.

Vajgar byl posílený o několik hráčů ze Slavie, ale i přesto s nimi Sovy držely krok a zejména ze začátku utkání na ledě dominovaly. "Ze začátku jsme byli určitě lepší, měli jsme hodně šancí, ale Vajgar to hrál chytře a využíval našich chyb. Možná měli soupeři i více štěstí"

Úvodní branka hostů padla z oslabení, kdy po chybě v obraně ujel sám David Kohút. "Tenhle gól nás hodně mrzí. Před zápasem jsme si říkali, že nás nemůže inkasovaný gól sesypat, ale tohle byla blbá chyba," hodnotí špatný vstup do zápasu.

Jan Boček se v utkání s Vajgarem dostal do několika příležitostí. Foto: Roman Kantor.
Techniku také sráželo velmi časté vylučování. "Určitě jsme na to doplatili. Dostali jsme z toho jednu branku, ale především nám to vzalo dost sil. Přesilovku Vajgaru nemáme dobře načtenou, takže se to těžko brání. Určitě bychom si na to měli dávat větší pozor."

V příštím barážovém zápase nastoupí Technika na ledě Sokolova. "Určitě budeme muset změnit taktiku. Takhle se barážové ani Play-Off zápasy nehrají. Nejdůležitější je výhra a je jedno jakým rozdílem," uzavírá Jan Boček.