Peter Bustin: V baráži býváme lepší, ale srážejí nás zbytečné chyby
14.3.2017 | Tomáš Paulík, Kryštof Severa, foto: Tomáš Paulík

Peter Bustin: V baráži býváme lepší, ale srážejí nás zbytečné chyby

S O K O L O V - Techniku dlouhá cesta neunavila a na ledu Sokolova dokázala v prodloužení otočit zápas. Hlavním strůjcem obratu byl slovenský útočník Peter Bustin, který měl prsty ve třech gólech Sov, ten nejdůležitější v prodloužení dal on sám. Po utkání nejproduktivnější hráč zápasu zhodnotil povedené utkání.

Jak byste zhodnotil dnešní zápas?
První třetinu jsme odehráli dobře, ale bohužel jsme nedokázali být dostatečně produktivní, což už tak dobré nebylo. Stalo se nám to stejně co s jindřichovým Hradcem, stalé jsme je taličli, měli jsme třikrát tolik střel co oni, ale na to se nehraje. Druhá třetina byla špatná a jak jsme dostali gól, bylo to ještě horší. Naštěstí jsme dokázali ve třetí třetině zabrat, měli jsme štěstí a otočilo se to.

Z dnešního zápasu si odnášíte tři body. Z vašeho osobního pohledu to tedy byl asi dobrý zápas.
Popravdě, ani ne. První gól, který jsme dostali, byl na můj účet. Potom jsem měl dobrou desetiminutovku, kdy jsem to snad odčinil. Ale jak povídám, škoda toho prvního gólu, nebýt toho, tak jsme mohli vyhrát za tři body a být více v klidu místo takového stresu.

Jak jste viděl svůj první gól?
Pokud se nemýslím, tak to tam nějak nahodil Vojtěch Augustin na bránu, Stehlo (Ondřej Stehlík, pozn. red.) to tam super dorazil a víceméně jsem měl puk před prázdnou bránou. Ale nebylo to tak uplně lehké, protože mi nevycházel ani na forhand ani na backhand, takže jsem se musel otožit zády k brance a počkat až mě to přijde na backhand a doufat, že se mezitím brankář nepřesune.

Těsně před koncem zápasu srovnával Vojtěch Augustin, jak jste viděl jeho branku, kdy se puk zastavil těsně za brankovou čárou.
Viděl jsem to velice dobře, neboť jsem celou dobu bruslil za ním. Prohodil si tam tři nebo čtyři hráče, uplně výborně pracoval s hokejkou rukama, a dokázal si i vychutnat brankáře. Puk skončil asi dva nebo tři centimetry za čárou, proto jsem to ani nedorážel, ale velmi mě překvapili rozhodčí za plexi, keří moc dobře viděli, že to bylo za čárou, ale začali mávat rukama, že to nebylo. To mi nepřijde zrovna fair-play. Naštěstí hlavní rozhodčí odpískal gól, takže to dobře dopadlo.

Peter Bustin těsně před vstřelením rozhodujícího gólu. Foto: Tomáš Paulík.

Rozhodující gól, který jste střelil v prodloužení, padl až po několikáté dorážce. Co byste k tomu řekl?
Začalo to tak, že jsme se nějak dostali před bránu. Vojta (Vojtěch Augustin, pozn. red.) byl sem tam volný, já jsem měl občas před sebou prázdnou bránu, nahoře mi klepal Švani (Ondřej Švnaňhal, pozn. red.), vpodstatě všichni si klepali. Vlastně jsem měl téměř neustále volnou bránu, protože jejich gólmanovi pořád padala lapačka. Do toho ještě na mě všichni křičeli, v rámci povzbuzování, co mám udělat, takže to bylo docela stresující. Párkrát jsem to zkusil, ale ani jednou to tam nepropadlo, tak jsem to poslal nahoru na Švaniho, který svým příklepem skoro vysadil branku. Poté se mi to odrazilo znovu na hokejku a to už mi naštěstí brankář nedokázal vychytat, ikdyž se tam ještě natahoval.

Co by podle vás bylo dobré si z tohoto zápasu vzít do toho příštího, který odehrajete ve středu doma?
Hlavně to, že musíme hrát bez těch chyb, které pořád děláme a že pak je bez problému porazíme. Nejsou žádný výkvět, jinak by nebyli poslední, a vidíme, že když zabareme, když je dohráváme, když makáme a pomáháme si, tak oni to prostě nestíhají. Pak už stíhají jen hákovat. Celkově bych řekl, že jsme lepším týmem.