Možností je více, mluví o následující sezóně Vlastimil Odehnal
2.5.2017 | Kryštof Severa, Tomáš Paulík

Možností je více, mluví o následující sezóně Vlastimil Odehnal


B R N O - Brněnská Technika má za sebou jednu z nejtěžších sezón ve své historii. Druhou ligu se jí podařilo zachránit až v závěru celé soutěže, v baráži. Nejen o letošním ročníku, baráži a nasazení mladíků, se rozpovídal sportovní manažer Techniky Brno, pan Vlastimil Odehnal.

,,Psychicky to byla nejtěžší sezóna"

Máte za sebou svou sedmou sezónu jako sportovní manažer Techniky Brno, jaká byla z vašeho pohledu?
Po loňské úspěšné sezóně jsme věděli, že budeme mít výrazně menší rozpočet. Do nové sezóny jsme šli s tím, že budeme hrát s výrazně mladším kádrem a navíc nám skončili někteří hráči skrz věk. Někteří založili rodinu a některým se změnily pracovní povinnosti. Pár hráčů odešlo do zahraničí. Protože jsme věděli, že je nedokážeme udržet po finanční stránce, zkusili jsme to s mladšími a ukázalo se, že to nebude jednoduché. Naše skupina výrazně posílila, slabší celky skončily, respektive se ani nepřihlásily. Valašské Meziříčí, které dříve patřilo mezi nejslabší týmy se zkvalitnilo. My jsme šli výkonnostně dolů a hráli jsme na spodku tabulky. Nejvíc nás mrzí, že u mladých kluků nebyla snaha a nedalo se mluvit o nějaké pracovitosti. Někteří samozřejmě makali, ale bylo jich skutečně málo. Bylo to pro nás skutečné zklamání. Starší hráči, kteří odešli, nebyli ani zdaleka nahrazeni. Ta kostra, která zůstala, tak tu sezónu dokázala uhrát. Ani nám zpočátku moc nezachytali brankáři. Celkově ta sezóna nebyla dobrá, zaplať pánbůh jsme se zachránili a po sportovní stránce jsme nespadli na úplné dno.

V sezóně bylo po odchodu Romana Kaňkovského vedení donuceno k volbě nového trenéra. Jak moc to výkon týmu ovlivnilo?
Myslím, že pan Kaňkovský už neměl psychickou sílu, byl u týmu dlouho a při přístupu mladých hráčů to neměl jednoduché. Byla špatná docházka, Ondra Stehlík se společně s Bustinem, Čtvrtníčkem a dalšími snažili něco dělat, ale nejsou tak vyzrálí, aby je ti mladí poslouchali, jako v předchozích sezónách poslouchali Habrovce, Strýčka, Havíře a další.

Vlastimil Odehnal při tréninku, ještě před odchodem Romana Kaňkovského

Sezónu jste ukončili v baráži, jaká byla z vašeho pohledu?
V baráži jsme byli jednoznačně nejlepší, ale na týmu se podepsala ta psychicky těžká sezóna. Chléb se lámal v zápase v Sokolově, tam jsme začali dobře, ale neproměňovali jsme šance, ty naopak proměnil ve druhé třetině soupeř. V závěru jsme to otočili a v prodloužení to dokonali. Hráči se zvedli a zaslouženě jsme baráž vyhráli. Poslední zápas byl o ničem, ale jsme rádi za výhru ve skupině o udržení. Obrovsky nám pomohl Honza Habrovec, který naskočil do baráži a i díky němu jsme soutěž udrželi.

Byla to pro vás nejtěžší sezóna z těch sedmi v pozici sportovního manažera?
Psychicky jednoznačně (smích). Závěr sezóny padl celý na mne. Musel jsem tým trénovat, řešit organizační a ekonomické věci. Takže jsem toho měl plné zuby a těšil se na konec sezóny.

Vlastimil Odehnal
Vlastimil Odehnal působí jako sportovní manažer Techniky Brno již sedm sezón. V již zmíněných sezónách dokázal s Technikou vybojovat ve druhé lize všechny tři medaile.

Před sezónou jste zmiňoval, že Technice, respektive celému českému hokeji chybí obránci, podařilo se Sovám najít lídra v obraně?
Z těch mladých má předpoklady Adam Šidák, je šikovný a může být lídrem. U něj je problém jeho lenost a flegmatičnost, hokejem se baví, což není na škodu, ale mohl by se posunout dále, kdyby tomu dával o trochu více. Z těch ostatních je velkým bojovníkem David Vlček, nezklamal Patrik Štancl. Další hráči byli skutečně zklamáním. Letošní sezóna se ne zcela podařila Honzovi Sedlákovi, z počátku se mu nedařilo a když to začínalo být lepší, tak se dvakrát zranil, poté odjel na univerziádu, kde se mu dařilo, ale opět se tam zranil.

Kapitánem byl před sezónou zvolen Ondřej Stehlík, naplnil svými výkony to, co jste od něj čekal?
On to měl složité. Padlo na něj, že byl kapitán, měl mužstvo vést. Hráč se musí naučit vést ten tým, on se to učil a statečně se s tím pral. Snažil se, ale ti kluci za ním nešli, už jen proto, že nepatří mezi starší a zkušenější hráče. Ondra má předpoklady k tomu, aby tým vedl. Byla to pro něj první sezóna na postu kapitána a byla nesmírně těžká. Klukům okolo Ondry, jako například Peterovi Bustinovi, Jiřímu Čtvrtníčkovi se nedá nic vyčíst, dávali tomu maximum.

Právě Peter Bustin vytvořil s Ondřejem Stehlíkem klíčovou dvojici v útočné fázi, počítali jste už před sezónou že toto duo potáhne Techniku?
Peter strašně moc chce. Měl sice také nějaké výkyvy formy, ale on prostě chce, i když to nejde. Občas dělá chyby z přemíry snahy, ale po stránce nasazení mu nelze nic vyčíst.

Utkvěl vám nějaký zápas z letošní sezóny v paměti?
Některé ano, třeba výhra 8:2 v Kopřivnici, což byl poslední zápas Romana Kaňkovského. Nebo důležitá výhra v Sokolově. Kdyby jsme tam prohráli, tak těžko říct, jak by to dále vypadalo.

Systém druhé ligy v uplynulé sezóně byl pro mnohé zvláštní, jak jste se na něj díval vy?
Už jsem to říkal před sezónou, sice mě na svazu nebudou mít rádi, ale vždycky se něco řeší, jsou pracovní schůzky, vymyslí se nějaký formát a potom se přejede na aktiv, odhlásí se dvě mužstva a vše je jinak. Myslím si, že svaz by měl nastavit nějaká pravidla, která budou fungovat. Letos nás bylo devět, vůbec jsme neměli baráž hrát, protože do naší skupiny by se mělo tak či tak doplňovat. Tři týmy se odhlásily, z nich měl být jeden sestupující, kluby to akorát stálo peníze. Druhá věc je, že jsme hráli pětikolově, s někým jsme hráli třikrát doma, s někým třikrát venku. Byl to takový paskvil, pak se nemůže nikdo divit, že nikdo nechce na takovou soutěž dávat peníze. Měl by se nastavit přesný systém. Chápu, že je to těžké, že se poté někdo nepřihlásí, protože nemá peníze, třeba to letos budeme my.

,,Ve hře jsou různé varianty"

Jak to s Technikou vypadá na další sezónu?
Měli jsme předběžnou schůzku vedení, tam jsme si vyhodnotili uplynulou sezónu. Sezónu jsme hráli s nižším rozpočtem, letos by se sehnalo ještě méně peněz, město nás takřka nepodpoří, máme malou diváckou základnu, takže i příjmy ze vstupného jsou minimální. Naznalo se, že za těchto podmínek nebudeme druhou ligu hrát. Shodli jsme se, že druhá liga není špatná soutěž, ale je spíše pro menší města, třeba pro Hodonín, který má velikou podporu města, chodí jim tam hodně lidí, takže mají i příjem ze vstupného. My nechceme hrát pouze s mladými, protože bychom hráli opět dole, což logicky nechceme. Došli jsme tedy k názoru, že na 99% nebudeme v Brně hrát druhou ligu. Ve hře jsou různé varianty, například, že bychom hráli někde v okolí Brna, ale tam je to složité. Nebo uvažujeme o hře mimo republiku.

Už jste to trochu naťuknul, mohl byste přiblížit možné varianty?
Mohlo by to být město v okolí třiceti kilometrů od Brna, ale uvidíme. Zatím jsme se s někým bavili, ale čekáme na přesné vyjádření. Dále jsme uvažovali o Alpské lize (SAHL - Sky Alps Hockey League), což je druhá nejvyšší soutěž v Rakousku, ale také je to o penězích a jestli nás tam oni budou chtít. Také se může stát, že rok nic hrát nebudeme a poté půjdeme do toho Rakouska, protože se to bude těžko stíhat. Bohužel se Technika dostala do takové situace, peníze nejsou, na SAHL by sponzoři slyšeli asi více, než na druhou ligu. Na nás chodí pár lidí, když přijde více lidí, tak je jich většina z tábora soupeře. Společně jsme se rozhodli, že v podstatě není pro koho hrát, protože hokej se hraje zejména pro fanoušky. Naši sponzoři jsou zejména přátelé klubu a tím letošním přístupem, který předvedla velká část těch mladých, je od sponzorování Techniky odradili. Na severu Moravy a v jiných ekonomicky silných klubech berou kluci normálně plnohodnotnou výplatu, dřív to tak bylo i u nás, ale sehnat peníze je složité. Jinde mají kluby podporu v tom, že mají ledy, díky městu zdarma, nebo za symbolický poplatek. My platíme za led plnou cenu, nemáme žádné úlevy. Prozatím neházíme flintu do žita, bojujeme o to, aby i v příští sezóně hrála Technika důležitou roli na hokejové mapě.

 

Partneři

Anketa

Kdo, podle vás, postoupí do WSM ligy?
 
 
83%
 
 
10%
 
 
7%
 
98 hlasů
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. TEC Technika 4 16:13 8
2. JHR Jindř. Hradec 4 18:16 6
3. SOK Sokolov 4 12:17 4

Soupiska Zápasy Statistiky Tabulka Realizační tým Mládež

Copyright © 2012-2017 HC Technika Brno & eSports.cz, s.r.o.