Patrik Štancl: Doufám, že se z této sezóny poučíme
6.4.2017 | Patrik Lidmila, foto: Tomáš Paulík

Patrik Štancl: Doufám, že se z této sezóny poučíme

B R N O - Pro Patrika Štancla to byla první sezóna v mužské kategorii, a i když ze začátku nedostával mnoho příležitostí, tak se Sovám v druhé polovině sezóny nesmírně hodil a svými výkony rozhodně nezaostával za staršími spoluhráči. Nyní jsme tohoto obránce Techniky požádali o rekapitulaci sezóny.

Patrik Štancl proplouval mládežnickými kategoriemi Komety Brno, odkud si jej před letošní sezónou vytáhla Technika. I on si její vývoj představoval poněkud jinak. "Sezónu hodnotím špatně, protože jsme si ji samozřejmě všichni představovali jinak. Chtěli jsme si zahrát play off, ale nakonec jsme hráli baráž, kterou jsme vyhráli a udrželi se v soutěži. Za tuto výhru jsme rádi, ale doufám, že se z tohoto poučíme a v příští sezóně uděláme vše proto, abychom uhrávali dobré výsledky a dostali se do play off."

"Musím říct, že jsem od sebe očekával trochu lepší výkony. Samozřejmě jsem hrál první rok mezi chlapy, takže jsem dost zápasů i seděl a nedostal se do sestavy. Každopádně to pro mě byla obrovská zkušenost a musím říct, že zhruba od Vánoc už jsem hrál víc, což bylo super, a v každém zápase jsem se snažil odvést maximum," ohlíží se za svým působením jedenadvacetiletý obránce.

Během sezóny nastaly už mockrát probírané problémy s obránci, za které občas museli zaskakovat i útočníci. "Ano, je pravda, že v sezóně jsme měli problémy s obránci, ale pro mě to až takový problém nebyl. Každopádně si myslím, že to trenéři vždy výborně doplnili nebo jsme hráli na méně obránců což mně osobně vyhovovalo, protože jsem pak byl ve větším tempu. Obranné dvojice se často střídaly, takže jsem si vždy musel na dalšího hráče zvyknout rychle. Naopak bych třeba pochválil Ondru Švaňhala, který v obraně zahrál velice dobře, a i když je útočník, tak se mi s ním hrálo parádně."

Patrik Štancl. Foto: Tomáš Paulík.

Nakonec se na Sovy usmálo štěstí v baráži, kterou se jim podařilo ovládnout. "Baráž se nám povedla. Skupinu jsme vyhráli a udrželi se, což bereme jako úspěch a jsme za to rádi. Každopádně jak už jsem řekl, nebylo to příjemné a doufám, že příští sezónu budeme v play off."

A pár slov na závěr? "Rád bych za sebe i celý tým poděkoval fanouškům za jejich podporu na zápasech. Doufám, že v příští sezóně budeme předvádět dobré výkony se šťastným koncem pro nás," uzavírá Patrik Štancl.