Jsme rádi za první místo ve skupině o udržení, říká David Vlček
21.3.2017 | Kryštof Severa, Tomáš Paulík

Jsme rádi za první místo ve skupině o udržení, říká David Vlček

B R N O - Obránce, který odehrál v letošní sezóně 19 duelů v dresu Sov, David Vlček, zhodnotil poslední zápas sezóny a také se ohlédl za svými výkony v uplynulé sezóně. Nepříliš vysoký bek, jenž oslaví v květnu dvaadvacáté narozeniny, si v letošní sezóně připsal tři kanadské body za tři nahrávky.

Jak hodnotíte poslední zápas v Jindřichově Hradci?
O sestupujícím týmu bylo už rozhodnuto. To se podepsalo na vysokém gólovém přídělu z obou stran. Zápas hodnotím kladně, protože výhrou jsme si zajistili prvenství v barážové skupině a zakončili sezónu vítězstvím.

Jaká byla nálada v kabině po zápase se Sokolovem, kde jste si zajistili udržení?
Nálada byla výborná, protože to byl klíčový zápas, kde šlo takřka o všechno a my jsme to zvládli, tudíž ze všech opadl tlak a stres.

Vinou zranění jste vynechal velkou porci zápasů, jak těžké bylo naskočit do sezóny pár zápasů před koncem základní části?br> Letos to pro mě byla hodně smolná sezóna. Moc jsem toho neodehrál vinou několika zranění, ale snažil jsem se stále udržovat v kondici, abych byl připraven potom zabojovat o místo v sestavě a pomoci týmu.

Byl jste spokojen se svým výkonem, nebo od vás mohou fanoušci čekat více?
Spokojený se svými výkony moc nejsem, ovlivnilo je hlavně velký počet zranění, takže takřka až ke konci sezóny jsem se do toho pomalu začal dostávat.

V zápase s Jindřichovým Hradcem jste si připsal nahrávku na branku Mateje Floreka, mohl byste ji přiblížit?
Vyrazil jsem v útočném pásmu proti rozjíždějícímu se útoku domácích. Vystihl jsem jejich rozehrávku, obral je o puk. Ten jsem posunul na Matěje, který stal tváří v tvař gólmanovi a on už se nemýlil.

Jak hodnotíš sezónu z týmového pohledu?
No...z týmového pohledu to hodnotím špatně, protože jsme nesplnili cíl sezony, který jsme si stanovili na začátku, a to dostat se do play-off.