Základní část je minulostí, kdo v dresu sov zazářil?
27.2.2017 | K.Severa, T.Paulík, P.Lidmila

Základní část je minulostí, kdo v dresu sov zazářil?

B R N O - Techniku čeká baráž, nicméně pojďme se podívat zpět na základní část. Shrneme individuální statistiky, poté se podíváme i na týmové výsledky.

Brankáři

V brankovišti brněnských Sov se ukázala celkem čtyři jména, Josef Novák, Zdeněk Slavíček, Dominik Svoboda a David Holub.
Prvně jmenovaný vstoupil do sezóny jako jednička, ale po většinu ligového ročníku se střídal se Zdeňkem Slavíčkem. Josef Novák tedy celkem odchytal 1210 minut, ve kterých inkasoval 82 branek. Jeho průměr tak činí 4,07 branek na zápas. Dobré výkony vynesly brankáři s číslem 33 na zádech nominaci na ZSU v Almaty, kde odchytal dva duely a inkasoval šest branek.

Jak již bylo zmíněno, tak se s Josefem Novákem celkem pravidelně střídal Zdeněk Slavíček. Rodák z Dolních Louček na pomezí Jihomoravského kraje a kraje Vysočina nastoupil do třiadvaceti duelů, celkem odchytal 1073 minut. Statistiky odchovance Komety jsou následovné. Slavíček inkasoval 91 branek, což při již zmíněných minutách, jenž odchytal, činí 5,09 branek na zápas.

Dominik Svoboda, jenž vypomohl Sovám z prvoligové Třebíče, nastoupil do jednoho utkání, a to do derby s Hodonínem, ve kterém pomohl k důležitému vítězství a jeho průměr inkasovaných branek na zápas zůstal na hodnotě 5.

Poslední jmenovaný, David Holub, jenž plnil roli trojky, nastoupil do zápasu na ledě Vsetína, odchytal tři minuty a inkasoval čtyři branky, jeho průměr tak ukazuje hrozivých 80 branek na zápas, po čtyřech inkasovaných brankách jej vystřídal zraněný Slavíček.

Obránci

Do sezóny zasáhlo v dresu Sov celkem 16 obránců, navíc se jako obránci představili i tři útočníci, Michal Brzobohatý, Ondřej Švaňhal a Ondřej Látal. Od začátku sezóny působí na postu obránce Vlastimil Odehnal ml.. Nejproduktivnějším obráncem zůstává i po svém odchodu Marek Kaluža, ten si připsal 17 bodů (5+12). Na sdíleném druhém místě se tak umístila dvojice Adam Šidák - Vlastimil Odehnal, oba si shodně připsali jednu branku a pět asistencí. Nejvylučovanějším obráncem, respektive hráčem Techniky, se stal Jan Švejda, který si připsal 90 trestných minut v třiceti jednom zápase, což vychází v průměru na 2,9 trestné minuty na zápas.

V průběhu sezóny se obranné řady několikrát proměnily. První změnou byly střídavé starty dvojice obránců Prostějova Jiří Vokurka - Marek Kaluža, druhý jmenovaný v průběhu sezóny odešel do ostravské Poruby. Další změnou v obraně byl příchod řízného obránce Jana Fišery, který svými výkony nepřesvědčil vedení, ani diváky a po osmi zápasech s jednou asistencí na kontě a dvaceti trestnými minutami odešel do Šumperka. Dalším příchozím obráncem byl Jakub Vágner z brněnského Warrioru, jenž svým sympatickým výkonem zaujal sportovní vedení Techniky a stal se tak stálicí obrany Sov. Bohužel se v utkání se Vsetínem zranil a sezóna pro něj pravděpodobně skončila. Obrana vysokoškoláků uvítala ještě dvě změny v kádru, nejprve přišel z nedalekého Blanska zkušený Stanislav Sedláček, který krátce před koncem základní části posílil tým trenéra Luďka Stehlíka. Druhou z těchto změn byl příchozí mladý bek Pavel Šimák. Ve volném čase také vypomohl Sovám Pavel Strýček, který jinak hraje nejvyšší soutěž v inline hokeji, ve Francii. Několik zápasů v Technice také odehrála opora juniorského týmu Komety, David Sedláček. V průběhu sezóny opustila kádr dvojice obránců Dominik Cívka a Michal Kupčík.

Obranu Techniky začala v závěru první části druhé ligy decimovat řada zranění, na marodce se kromě Jakuba Vágnera aktuálně nachází i Jan Sedlák, Adam Šidák, Patrik Štancl a Jan Švejda.

Útočníci

V brněnském útoku se vystřídalo osmnáct útočníků. Nejproduktivnějším forvardem Techniky se stal kapitán Ondřej Stehlík, který je zároveň i nejlepším střelcem. Do sítě soupeřů zamířil "Stehlo", jak se mu v kabině přezdívá, jednadvacetkrát, navíc nahrál na 14 branek svým spoluhráčům, celkem tedy nasbíral 35 bodů (21+14). V patách mu zůstal jeho věčný parťák a spoluhráč z formace, slovenský štírek Peter Bustin, jenž zamířil za záda brankářů jedenáctkárt, ale připsal si celkem 15 asistencí, což z něj dělá nejlepšího nahrávače celku Luďka Stehlíka. Nejvylučovanějším forvardem v kádru Sov se stal Ondřej Švaňhal, který si připsal 62 trestných minut, což při odehrání 24 zápasů znamená 2,6 trestné minuty na zápas.

I útočné řady Techniky doznaly změn v průběhu tohoto ročníku. První změnou byl příchod Filipa Nováčka, jenž odehrál 11 utkání, ve kterých nebodoval a poté byl z disciplinárních důvodů vyřazen z kádru. V kádru se naopak pevně zabydlela jiná posila Techniky, Robin Medek, který hostuje z Prostějova. Ve třiceti zápase si připsal 13 bodů (6+7). Další posilou jihomoravanů se stal extraligou a první ligou ostřílený Ondřej Švaňhal. V závěru celé dlouhodobé části se v dresu Sov ukázal i mladý a talentovaný útočník Vojtěch Augustin, kterého na střídavý start pustil do Techniky Prostějov. Z týmu Sov byli kromě již zmiňovaného Nováčka vyřazení útočníci Tomáš Buhaj a Jiří Kozák, který skončil na vlastní žádost.

Statistické zajímavosti letošní sezóny

Nejvyšší výhra: Kopřivnice - Technika 2:8 (45. kolo - 3.12.2016)

Nejvyšší prohra: Šumperk - Technika 9:1 (12. kolo - 22.10. 2016)

Nejdelší série výher: 2 zápasy (8.10. - 12.10. 2016)