Baráž je zde! Co v ní Techniku čeká?
24.2.2017 | Kryštof Severa, Patrik Lidmila

Baráž je zde! Co v ní Techniku čeká?


B R N O - Brněnskou Techniku čeká v následujících týdnech baráž o udržení v II. lize. V již zmíněné baráži narazí Sovy na dva soupeře. Ze skupiny střed se bude jednat o KLH Vajgar Jindřichův Hradec a ze skupiny západ vyzve Sovy HC Baník Sokolov.

Nikdo o tom nechtěl mluvit, ale nyní tomu budou muset čelit. Techniku čeká tolik nepopulární baráž, kterou začnou ve středu doma proti Jindřichově Hradci.


Systém baráže

Do baráže se dostaly tři týmy z posledních pozic ve svých druholigových soutěžích. Ty se poté utkají proti sobě, a to dvoukolově - jednou na domácím ledě a podruhé venku. Žádné výsledky ze základní části se do baráže nepřenášejí, takže se poté udělá výsledná tabulka a baráž i sezóna tímto pro zúčastněné kluby končí.


Představení soupeřů

KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec hraje 2. ligu - střed a je to další tým ze zářnou historií, ale jak už to u takových klubů bývá, po zhoršení ekonomické úrovně klubu se klíčoví hráči rozprchli a následoval pád dolů. V sezóně 1993/1994 si tento tým dokonce zahrál extraligu, ale v základní části skončili na posledním místě a spadli do druhé nejvyšší soutěže, kde strávili dalších šest sezón. Nyní se Vajgaru v poslední sezónách příliš nedaří. V této sice skončil na posledním místě, ale v posledních zápasech hráči tohoto týmu dokázali, že se s nimi musí v každé situaci počítat, jelikož vyhráli tři z posledních pěti zápasů a vstřelili v nich 17 branek. Střelecky tým táhne David Jasa, který do Vajgaru přišel ze slovenské Skalice. O tom, že se týmu v minulosti dařilo svědčí i fakt, že odchovali hráče jako Jana Marka, Milana a Zbyňka Michálka, Jiřího Novotného či Aleše Kotalíka.

HC Baník Sokolov

Techniku tento soupeř netěší už jen pro jeho zeměpisnou polohu, díky které se cesta tam a zpět stane bez nadsázky celodenním výjezdem. Nicméně určitě ani proti tomuto týmu nečeká Sovy nic jednoduchého. Sokolov také zažil lepší časy, když asi čtyři sezóny bojoval v první lize, ale v každé z nich bojoval o setrvání v soutěži až nakonec se ji nepovedlo udržet. Tahounem týmu je teprve dvacetiletý Martin Trapl, který přišel z Chomutova. Z odchovanců byste určitě měli znát jména jako Jiří Sekáč, Radek Duda nebo Lukáš Mensator.

Technice se proti Jindřichovu Hradci daří

Sokolov je sice pro Sovy velká neznámá, ale s Jindřichovým Hradcem už mají zkušenosti. Ve dvou sezónách s nimi Brňané byli ve stejné lize a pouze jednou odešli poraženi. Doufejme, že naši hráči dokážou navázat na tyto zápasy a i tentokrát se jim podaří uspět.

Rozpis zápasů baráže

B1 st 1.3.2017 18:00 Technika Brno - Jindřichův Hradec

B4 so 11.3.2017 17:30 Sokolov - Technika Brno

B5 st 15.3.2017 18:00 Technika Brno - Sokolov

B6 so 18.3.2017 18:00 Jindr. Hradec - Technika Brno

 

Partneři

Anketa

Kdo, podle vás, postoupí do WSM ligy?
 
 
83%
 
 
10%
 
 
7%
 
98 hlasů
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. TEC Technika 4 16:13 8
2. JHR Jindř. Hradec 4 18:16 6
3. SOK Sokolov 4 12:17 4

Soupiska Zápasy Statistiky Tabulka Realizační tým Mládež

Copyright © 2012-2017 HC Technika Brno & eSports.cz, s.r.o.