Jsem rád za každou šanci mezi muži, říká Pavel Šimák
22.2.2017 | Kryštof Severa, Matouš Vojáček, foto: Roman Kantor

Jsem rád za každou šanci mezi muži, říká Pavel Šimák

B R N O - V utkání s Hodonínem si odbyl premiéru v kategorii mužů Pavel Šimák. Premiéra před domácím publikem proběhla v posledním duelu základní části, v zápase proti Novému Jičínu.

Pavle, jaký byl pro vás duel proti Hodonínu?
V Hodoníně to byl pro mě první start za muže, ale moc jsem toho neodehrál. Je to pro mě čest být tu, hrát se zkušenými hráči, kteří tu jsou.

Proti Novému Jičínu to pro vás byl v podstatě první ostrý start, odehrál jste výraznou porci minut, jaký to byl zápas?
Konečně jsem se dočkal, doufám, že budu týmu platný a budu podávat lepší a lepší výkony. Chtěl jsem odevzdat vše, ale bál jsem se, abych něco nepokazil.

Kde vidíte největší rozdíl mezi juniorskou soutěží a druhou ligou?
Junioři jsou hodně bezhlaví, nečekají, hrají bez většího přemýšlení. Tady si kluci počkají, vymyslí nějakou přihrávku a akce jsou propracovanější.

Pavel Šimák v duelu s Novým Jičínem. Foto: Roman Kantor.

Vyhráli jste první třetinu, ale zbývající části hry vás Nový Jičín přehrál zejména v proměňování šancí.
Hráli jsme v podstatě na čtyři obránce, myslím si, že nám docházeli síly, nicméně zápas jsme si prohráli sami, nepomáhali jsme brankáři.

Poslední branku jste inkasovali tři vteřiny před koncem, pramenilo to z nekoncentrovanosti?
Já to sledoval jen ze střídačky, ale prostě jsme přestali hrát a Slávovi (Zdeněk Slavíček, pozn. red.) jsme moc nepomohli.

Naskočil jste vlastně až v závěru základní části, jak vidíte své další působení v Technice, například v příští sezóně?
Já bych chtěl hrát ještě někde v extralize juniorů, ale určitě bych byl rád, kdybych měl vyřízené střídavé starty sem, do Techniky, protože, jak už jsem říkal, je pro mě čest hrát tady. Přáním by bylo zkusit si nějakou zahraniční soutěž.