Karel Benýšek: Derby už beru jako normální zápas
19.2.2017 | Matouš Vojáček, foto: Tomáš Paulík

Karel Benýšek: Derby už beru jako normální zápas

H O D O N Í N - Po sobotním derby s Drtiči hodnotil poslední venkovní utkání základní části Karel Benýšek, který si připsal gól a asistenci. Bohužel ani tento bodový přínos nezabránil prohře Sov 3:5.

Jak byste hodnotil dnešní utkání, které jste po dobrém průběhu nakonec ztratili?
Bylo to pro nás velice smolné utkání. Dobře jsme bojovali, ale nakonec jsme prohráli.

Jaké bylo derby pro vás osobně?
Samozřejmě se na Hodonín vždy těším. Ale už jsem takových derby odehrál opravdu hodně, takže to vlastně beru jako normální zápas.

Mohl byste nějak popsat vaši vstřelenou branku, kterou jste vyrovnával na 1:1?
Čtvrtňa (Jiří Čtvrtníček pozn. red.) dobře zabojoval v rohu hřiště, poslal mi kotouč před brankáře. Mně už stačilo udělat pouze kličku do bekhendu a dát gól.

Zmiňuje se to prakticky každý zápas, znovu jste do zápasu vstupovali v okleštěné sestavě a ještě v průběhu zápasu se zranili dva obránci. Jak moc bylo těžké odehrát zápas?
My hrajeme na tři pětky. Pro nás útočníky to zase tak těžké není, chudáci obránci, kteří se musí vydat ze všech sil, protože jich je málo. Dnes vlastně první dvojka obránců byla tvořena útočníky.

Znovu bylo na straně Techniky velké množství vyloučení. Pramení to z toho malého počtu obránců?
Tenhle rozhodčí posuzuje zákroky velice tvrdě a dává tresty prakticky za nic. Ale samozřejmě i z únavy už pramenily chyby.

Bylo to vaše poslední venkovní utkání v rámci základní části. Utkvělo vám za celou sezónu nějaké venkovní utkání více?
Asi to v Kopřivnici. Dal jsem tam po dvaceti zápasech první gól, takže to si pamatuji.